Menü

Sean Connery Boşanıyor mu?

Sean Connery Boşanıyor mu?Yıldız karı – kocalar nedense pek mutlu olamıyorlar. Herkesin gözü üzerlerinde olduğu için mi, sık sık filim işleri yüzünden birbirlerinden uzak kaldıkları için mi, yoksa yaşayışları normal ailelere göre çok hareketli olduğu için mi, gazeteler, dergiler sık sık onlardan bahsediyor. Ya darıldıklarını yazıyor, ya barıştıklarını, ya da boşandıklarını. Örnek mi istersiniz… Çoook… İşte Alain Delon, işte Frankie, işte Audrey, işte Cary Grant. Ve işte Bay ve Bayan James Bond…

Beyazperdenin James Bond’u Sean Connery ile eşi Diana Cilento yıllar önce evlendikleri zaman, aralarında çok önemli bir karara varmışlardı. Ve aldıkları bu kararın artist karı – kocalar arasında sık sık meydana çıkan ihtilafları önleyeceğini sanıyorlardı. Bay ve Bayan Bond’lar, aile hayatlarına asla iş hayatlarını karıştırmamaya karar vermişlerdi. Önceleri bu sistem çok iyi yürüdü. Diane filim çevirirken Sean çocuklarla kalır, Diane’nin işi bitince Sean çalışmaya başlardı. Sonra evlerinden uzak kaldıkları günlerin acısını çıkarırlardı.

Geçtiğimiz haftalar içinde Bay ve Bayan Bond’ların yuvasi temellerinden sarsıldı… Bereket bu sarsıntı uzun sürmedi; soğukluk çabuk giderildi ve birbirlerine çılgınca aşık görünen bu iki ünlü kişi, hayatlarına başka bir yön vermek zorunda kalmadılar.

Sean Connery Boşanıyor mu?Fırtına, Sean Connery Pennsylvania’daki küçük bir maden şehrine filim çevirmeye gidince patlak vermişti. Gazeteciler, Diane Cilento’nun son filmindeki açık saçık aşk sahnelerinden alaycı bir dille bahsetmişler, Sean Connery de buna son derece kızmış, karısıyla şiddetli bir kavgaya tutuşmuştu. Diane Cilento, oğlunu aldığı gibi İspanya’ya gidince, Sean Connery karısından özür dileyecek yerde, sanki ortada bir fevkaladelik yokmuş gibi maden ocaklarında filim çalışmalarına devam etmişti.

Pennsylvania’da filim çalışmalarına devam eden Sean Connery de tıpkı karısı gibi davranıyordu. Gazetecilerden kaçıyor, aile hayatı hakkında kimseyle konuşmuyordu. Bu durum Sean Connery‘nin çevirdiği filim tamamlanıncaya kadar devam etti. Filim çalışmaları sona erince Sean Connery bir uçağa atlayıp soluğu, İspanya’da aldı. Karı – koca sanki aralarında hiç bir şey geçmemiş gibi birbirlerine muhabbetle sarıldılar. Amerika’daki kavgayı ikisi de çoktan unutmuştu. Müşterek hayatlarına ise bıraktıkları yerden başlamaları zor olmayacaktı. Fakat Diane Cilento da Sean Connery de bundan sonra bir daha kavga etmeyeceklerini söylemekten çekiniyorlardı. Zira uzun zamandan beri kavga etmek onların hayatlarının tuzu, biberi olmuştu. Son zamanlarda münakaşalarının ciddi birer kavga halini alması iki taıafın da yakınlarını üzmeye başlamıştı.

Sean Connery Boşanıyor mu?James Bond filimleriyle şöhret yapan Sean Connery, bu türdeki filimlerde oynamaktan vaz geçtikten sonra karısıyla daha sık kavga etmeye başlamış, Connery’lerin evlerinin düzeni iyice bozulmuştu. Fakat bu son ayrılık ikisine de iyi bir ders olmuştu. İncir çekirdeğini doldurmayan sebeplerden ötürü kavgaya tutuşup yuvanın saadetini tehlikeye sokmalarının saçmalığını anlamalarına yetmişti. Bay ve Bayan Bond, şiddetli bir fırtınadan sonra tekrar sükunete kavuşmanın verdiği sevinç içinde yeniden mutlu hayatlarına devam ederlerken gazeteciler de karı – kocayı bu defa hiç gözden kaybetmemeyi kararlaştırdılar, zira önümüzdeki kış aylarında Bond’ların evinde eskisinden çok daha şiddetli fırtınaların kopması ihtimalinin fazla olduğunu biliyorlar. Bond ilimlerinde başrolü Geroge Lazenby adında bir aktör adayının oynaması kararlaştırıldıktan sonra Sean Connery için meslek hayatında eskisine göre çok daha mücadeleli günler başladı.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-48-sayisi)

10.08.2019 23:16

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:57

    Eylül Arif

    benden duymus olmayın ama boşanıcak :))