Menü

Seçil Heper Yine Perişan

Bir süreden beri İstanbul’da bulunan Seçil Heper-Melih Caculi tekrar Cannes’e dönme hazırlıktan yaparlarken soluğu Amerika’da aldılar. Evinde fenalaşan Melih Caculi yanına kansı Seçil Heper’i de alarak tedavi olmak üzere hemen ertesi gün yola çıktı.

Ölüm korkusu hayat, sevenler için üzerlerine çöken bir kabus gibidir… Hele bu kişi Melih Caculi gibi daha önce kalbinden rahatsız olup, ölüm tehlikesi atlatmışsa, kalbinin ufacık, bir teklemesinde bu kabusu daha çok yaşar, dünyası zindan olur… İlk kalp krizini geçirdiği zaman hemen soluğu Amerika’da alan Melih Caculi, yurda döndüğü günden beri doktorların uyarılarına dakika dakika sadık kalıyordu. Öyle, ki, bir türlü vazgeçemeyip nikotin komasına bile girdiği sigarayı hayatından silip atmıştı…Genç kansı Seçil Heper, Melih Caculi’nin sıhhati ile çok yakından ilgileniyor ve kocasının başında adeta özel tutulmuş dikkatli bir hasta bakıcı görünümü veriyordu… Açıkçası kocasına her an bir şey olabileceği korkusu onu da sarmıştı.

Görünüşte her türlü toplantıya katılıyorlar, cemiyet hayatı içine sıhhatli bir şekilde çıkabiliyorlardı ama Melih Caculi son zamanlarda konuşurken bir hayli güçlük çekiyordu. Üstelik yurt dışındaki işi de Caculi’yi yormuştu… Ve Cannes’e dönme hazırlığı yaptıkları günlerde Caculi’nin kalbi birdenbire sıkıştı ve fenalaştı. Kocasının bu ani fenalaşması karşısında çıldıracak duruma gelen Seçil Heper’in eve çağırdığı doktorlar Caculi’nin kesinlikle çalışmamasını ve bir köşede dinlenmesini sağlık veriyorlardı…Kendine geldikten sonra Amerika’yı telefonla arayıp doktorundan randevu alan Melih Caculi bu olayın hemen ertesi günü yanına karisini da alarak Amerika’ya uçtu…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-10-sayisi/)

01.10.2020 13:00

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar