Menü

Selami Şahin’i Yalnız Bıraktılar

SELAMİ Şahin mutlu olmasına mutluydu da, içinde tanımlaması oldukça zor bir burukluk vardı. Selami Şahin ile Nil Alpay’ın nikahlarının yapıldığı Beşiktaş Evlendirme Dairesi çiçeklerle doluydu. Ama Selami Şahin’in gözleri dostlarını, arkadaşlarını arıyordu.. Yoktu… Kimse gelmemişti… Verdiği besteler için sırtını sıvazlayanlar, ona yakınlık gösterenlerden kimse yoktu… En mutlu gününde onu yalnız bırakmışlardı.Selami Şahin ve Nil Alpay çiftinin nikah tanıklıklarını Ali Gazeteci ile Mahmut Erdilek yaptılar. Çok az sayıda davetlinin bulunduğu Beşiktaş Evlendirme Dairesi öyle sessizdi ki… Arabesk ses sanatçısı Cengiz Tekin, Hayri Şahin, söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan ve Emre Plak Şirketi’nin sahibi Hüseyin Emre’nin dışında Selami Şahin’in öteki sanatçı arkadaşları yoktular. İşte bu nedenle buruk bir mutluluk duyuyordu sanatçı… Bunu hissettirmemeye çalışıyordu ama, kolay değildi bu… Yanındaki can dostlarıyla sohbet ederken, şöyle konuşuyordu:

«Nil’le birbirimizi öyle seviyoruz ki, bu durumda kesinlikle evlenmemiz gerekiyordu. Herkes beni evlilikten kaçan nikah memuruna düşman olan birisi olarak görürdü. Benim yakın dostlarım, herhalde benim evlenmemi bir türlü kabul edemiyorlar ki, nikahıma pek gelen olmadı. Belki de pekçoğu inanmamıştır…»

Şaka yapıyordu, espri yapıyordu Selami Şahin… Ancak söylediklerine o da inanmıyordu ki… Nikah töreni oldukça kısa sürdü. Törenin hemen ardından Şahin çifti. Nil Alpay’ın annesi Gönül Alpay’ın evine gittiler. Selami Şahin’in içindeki burukluk artık yavaş yavaş kaybolmaya başladı. Canından çok sevdiği karısı Nil Alpay’ın yanındaydı işte. En büyük mutluluk bu değil miydi? Burukluğa ne gerek vardı.

Selami Şahin ile Nil Alpay o gece geç saatlere kadar Kulüp 33’te eğlendiler. Mutlu çift daha sonra evlerine döndüler…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-31-sayisi)

05.10.2020 22:31

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar