Menü

Selçuk Özer Tekliflere Açık

TAM 10 yıldır sinemayla İçiçe, dopdolu yaşıyor Selçuk Özer. İlk göz ağrısı tiyatroyu ikinci plana atacak kadar çok seviyor sinemayı. Ağır adımlarla zirveye ulaşan Selçuk Özer’le kısa bir söyleşi yaptık.

– Sanat yaşamınız sinemayla mı başladı?

«Hayır. Avni Dilligil, Gülriz Sururi – Engin Cezzar, Ali Poyrazoğlu Tiyatroları’nda çalıştıktan sonra 1974’te ‘Dertler Benim Olsun’ filmiyle başladım sinemaya.»– TV’de hangi dizilerde göründünüz? «TV için ilk kez ‘Sarıpınar 1914’te oynadım. Ardından ‘Çözülme’, ‘Sarı Naciye’, ‘Hacı Arif Bey’ ve ‘Yorgun Savaşçı’ geldi.»

– Bu diziler size istediğiniz yeri sağladı mı?

«Henüz istediğim yere gelmedim. Bu onur meselesi gibi bir şey oldu. Yani sinemada tanınmak zorundayım bunca yıldan sonra. Zirveye çıkmak istiyorum. Bugüne değin değil ama bundan sonra, özellikle ‘Kartallar Yüksek Uçar’la istediğim yere geleceğime inancım büyük.»– «Kartallar Yüksek Uçar»da değişik bir tipi oynuyorsunuz. Bir de sizden dinleyelim Haşan Çolakefe’yi…

«Haşan, bitirim, bıçkın bir delikanlı. Annesinin sevgisizliği altında sürekli ezilmiş, para kazanma hırsıyla dopdolu bir genç.»

Selçuk Özer, şu sıralar Ankara’da askerliğini yapıyor. Asker dönüşü yepyeni diziler, sinema filmleri için öneriler bekliyor onu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-45-sayisi)

04.10.2020 00:13

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar