Menü

Selda Alkor Nişanlanıyor

İZMİR Fuarı’nda iki gazinoda birden sahneye çıkan Selda Alkor şu anda meslek hayatının belkide en güç günlerini yaşıyor. Hani gelinlik çağına bağlı genç kızlar var, mutlu, rahat bir yuva kurmak için çalışıyorlar, kabaklarlar, didinirler, para biriktirirler, çeyizlerini düzerler, hayat arkadaşının yanına haz hazırlıklı giderler ya, işte Selda Alkor da tıpkı bu kızlara benziyor. Arı gibi çalışıyor, para biriktiriyor. Ama bu paralan niçin biriktiriyor? mi, yoksa az önce anlattığımız genç kızlık hülüğü için mi? Lafı eğip bükmeden, Fuar’da çalıştığı gazinonun kulisinde, soruyoruz bunu yapıyor.Tetiğine dokunulmuş bir mitralyoz gibi başlıyor konuşmaya .. Kah sinirlenerek, kahvelerde, arada bir de elinde tuttuğu sigarayı yercesine içerek:

– «Bu kadar parayı ne mi yapacakım? Ağabeyciğim hayat şartlarını görmüyor musunuz? Sağ gözün sol göze faydası yok, şimdi. Benim gibi yalnız insanlar çok çalışıp, çok kazan, kıyıya köşeye biraz dünyalık koymak zorundadır. Sigortam, emekli maaşım yok. Yaşlanınca sürünmek istemem. »Derin bir nefes alarak Selda. Tatlı tatlı tebessüm edişinden, manalı manalı bakışından, dilinin altında bir şeyler olduğunu anlıyoruz, ama ağzından bakmadan çıkarmıyor. Biz soruyoruz, o kaçıyor; o kaçıyor, biz üzerine gidiyoruz. Nihayet Selda görünecek gibi değil, yumuşuyor. Gözleri parıl parıl … Kelimelerin üzerine basa basa, bizi memnun ettikten sonra Seida’yı sevenleri, takdir edenlerini de memnun edeceğinden şüphemiz olmasın mutlu haberi veriyor;

– «Cihat’la 10 ekimde nişanlanıyoruz,» diyor. «Ailesi ile konuşmuş, sonra benimle konuştu, hep birlikte karar verdik, yüzüklerimizi artık takacağız.»

İşin içine nişan girince ister istemez aklimize nikah geliyor.– «Nikah ne zaman Selda?» Diye soruyoruz. Bir düşünce bulutu kaplıyor yüzünü. Sonra tane tane konuşmaya başlıyor:

– «Biliyorsunuz, Cihat Teknik Üniversitede öğrenci henüz. Üstelik milli bir basketbolcu Okul hayatının spor hayatının başarılı olabilmesi için üç, dört yıl kadar evlenmemesi lazım. Ben de onun bu iki özel konseptini yöneten elbette ‘Aman n’olur Cihat, bir an önce evlenelim’ diyecek kadar anlayışsız bir kadın değilim. Nişanlılığımız boyunca ona okul ve tahsil hayatında yardımcı olacağım, onu başarılı bir insan olması için elimden gelen gayreti göstereceğim. Malum ya, hayat müşterektir. Yeter ki Cihat okulunu bitirsin, mühendis olsun, istikbalini garanti planı alsın, ben onu şeye razıyım. »İşte sinema sanatçısı veda eden, Selda Alkor cephesinde son durum böyle sahnede karar kılan sahnede karar aldım .. Selda Alkor ekimde basketbolcu flörtü Cihatlaçası yolunda ilk adımı atacak, nişanlanacak. Nişanlanacak ama, acaba olacak mı mı? Baksanıza Selda «Evlilik için 4 yıl beklemek lazım,» diyor. 4 yıl ise çok uzun bir süre. Temennimiz Tanju Gürsu’dan sonra Selda Alkor’un bir kere daha hayal kırıklığına uğramaması, son olaylarda zaten harap bir halde olan sinirlerinin bir kere daha bozulmaması, hayatı bir kere daha kara kapkara görmemesi.

(Alıntıdır. Bkz. Http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-36-sayisi)

24.11.2020 12:02

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar