Menü

Selim Soydan Karısının Menejeri Oldu

HÜLYA KOÇYİGiT’in eşi Fenerbahçeli milli futbolcu Selim Soydan’la Beşiktaşlı Küçük Ahmet, geçtiğimiz hafta Çarşamba gecesi düzenlenen bir jübileyle futbola veda ettiler, yeşil sahalardan «emekli» oldular. Jübilenin programı gerçekten çok renkliydi. Önce Kınalıada kız takımıyla «Mankenler takımı» olduğu rivayet edilen ve içinde bir tek tanınmış mankene bile rastlanmayan bir başka kız takımı iki devrelik bir maç yaptılar. Altan Erbulak’ın hakemliğini yaptığı, 10-0 biten bu maçtan sonra 7 cüceler bir takviye alıp sahaya çıktılar. Necdet Tosun’un hakemliği altında santra yuvarlağının uçlarına konan İki minyatür kale arasında dörder kişilik iki takım halinde plastik topla bir gösteri maçı yaptılar. Sonra (3-1) Fenerbahçe’nin galibiyeti ile biten büyük maç başladı ve maçın büyüklüğü sadece adında kaldı.Gelelim Hülya Koçyiğit’e… Hülya eşinin son maçını Şeref tribününde Fenerbahçe başkanı Faruk İlgaz’la Beşiktaş başkanı Himmet Ün’ün arasında seyretti. Yirminci dakikada Selim alkışlar ve büyük tezahürat arasında sahadan ayrılırken göz yaşlarını tutamadı, ağzından şu cümleler döküldü:

– «Bravo Selim, artık benimsin!…»

Jübileden sonra konuştuğumuz Selim Soydan ise son gecesinde sporseverlerin gösterdiği ilgiye müteşekkir olduğunu belirtiyor ve şöyle konuşuyordu:

– «Futbol defteri kapandı artık benim için… Bundan sonra Hülya’nın işleri ile çok daha yakından ilgileneceğim. Kamplar, seyahatler beraberliğimizi bir ölçüde en gelliyordu. Futbolu en iyi zamanımda bıraktığımı sanıyorum. Bundan sonra Hülya ile daha fazla beraber olacağımız için çok mutluyum…»Selim, önümüzdeki ay «Kezban Paris’te» filmi için Fransa’ya gidecek. Karı – Koca Fransa’dan Yunanistan’a geçip orada Yunan filimcileriyle konuşacaklar ve büyük bir ihtimalle üç filimlik bir mukavele imzalayacaklar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1971-tarihli-2-sayisi/)

09.10.2020 00:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar