Menü

Sema Özcan Festivalde

Sema Özcan Festivalde«Köylü, kentli el ele, Her şeye layık bu ilçe.»

Bu slogan geçtiğimiz pazar günü İstanbul’un kapladığı alan bakımından en büyük ilçesi olan Çataica’da defalarca tekrar edildi, genç, ihtiyar bütün Çatalcalı’lar «ikinci turfanda bölgesi» olarak nitelendirdikleri ilçelerinin «Birinci Süt ve Meyve Festivali» için yekvücut olarak çalıştılar.

Çatalca’nın Belediye Başkanı Çağlayan Ege genç, kültürlü, faal bir hanım. Kenarda kalan ve yeterince tanınmayan ilçelerinin propagandası için bir festival yapılmasını Belediye Meclisinde karar altına aldırınca hemen sağa – sola koşmuş, ilk festivalin mükemmel olması için gecesini gündüzüne katmış. Bu arada bize de müracaat etti ve, «Sema Özcan’ın festivale katılmasını temin etmemizi,» rica etti. Biz de Çatalcalı’ların bu dileğini Sema Özcan’a ulaştırdık. Sema Özcan’ın bu teklifi memnuniyetle kabul etmesi üzerine de pazar sabahı hepimiz Çatalca Belediyesinin gönderdiği bir taksiyle yola koyulduk.

Sema Özcan FestivaldeÖnce çeşitli yarışmalarda derece alanların ödülleri dağıtıldı. Bu arada Vefa Poyraz yanında oturan Sema Özcan’a senede kaç filimde oynadığını sordu ve ondan «7-8» cevabını alınca, «Niye bu kadar çok da bir tane değil. Gönül, artistlerimizin yılda bir filimde oynamalarını arzu ediyor. Her halde o zaman ortaya bugünkünden çok farklı sonuçlar çıkar,» dedi.

Sema Özcan FestivaldeAçılış konuşmalarından ve ödüllerin dağıtımından sonra sıra ikramiyeii elma satışına gelmişti. Naylon torbalar içinde satılan elmalar numaralıydı. Sonunda üç kişi armağan kazandı. Kazananlara armağanlarının verilmesini Sema Özcan’dan rica ettiler. O da kürsüye çıktı. Küçük seramik heykelciklerden birini Ümran Karaata’ya verdi, diğer ikisini (kazananlar sahada bulunmadığı için) bilahara kazananlara verilmek üzere Belediye Başkanına teslim etti, sonra da; «Muhterem Çatalcalı’lar. Acele bir işim dolayısıyla şimdi ayrılmak zorundayım. Hepinize mutluluklar, başarılar dilerim. Allahaısmarladık,» diyerek veda etti.

Sema Özcan’ın sahadan ayrılışı da gelişi gibi tantanalı oldu. Halk, İstanbul’dan festivallerine katılmak için gelen yıldızı çılgınca alkışlayarak uğurladı. Yine belediyenin tahsis ettiği taksiyle Çatalca’dan çıkarken gözümüz festival için kurulan tak’a takıldı. Tak’ta şunlar yazılıydı:

«Gül, bakmakla gül olur, Yurt sevmekle yurt olur.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-40-sayisi)

11.08.2019 00:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 18:25

  Kaya Sinan

  sema özcan kimdi ya
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 18:04

  AHMET SEZEN

  değişik bir festivalmiş süt ve meyve :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 18:06

  AYDIN AK

  değişik ama eminim eğlencelidir :D