Menü

Semiramis Pekkan ve Ayhan Işık Filmi

Geniş bir bahçe içerisinde, bir koşuşmadır gidiyordu. Büyük çam ağaçlarının gölgelediği havuzun başına lambalar konmuş, karşı taraftaki duvarın dibine de, yıldızlardan yapılmış, sun’i reflektörler yerleştirilmişti. Metin film ekibi, bir süreden beri çekimine devam ettiği “Krallar Ölmez” adlı kordelanın, cazip sahnelerinden birini çekiyordu..

Erenköy’deki büyük köşklerden birinin bahçesindeydik.. Hemen her tarafından lüks akan köşkün,bahçesine bile bir rustik yapılmış ve havuzdan çıkanların dinlenmesi için bar amerikan’ın yanına geniş koltıklar yerleştirilmişti.. İşte bunlardan birine, şairin dediği gibi, sere serpe uzanmış Semiramis Pekkan, güneş banyosu yapıyordu.

Semiramis Pekkan ve Ayhan Işık FilmiBu arada filmin jönü Ayhan Işık da, bir ağacın gölgesine çekilmiş ve ayaklarını bir tabureye uzatarak, uykuya dalmıştı. Havuz kenarındaki çalışmaların tamamlanmasından sonra, yönetmen Ertem Göreç, Ayhan Işık ve Semiramis Pekkan’ı sete davet etti.. Her ikisi de öğle uykusunun mahmurluğu içerisinde yerlerinden doğruldular…Semiramis, üzerindeki bolerosunu çıkartarak, bikini mayosu ile havuza doğru yürümeye başladı.. Bütün bunlar olup biterken, filmin teknik kadrosu da, havuzun serin sularında yüzme yarışı yapıyordu. Nihayet her şey tamamlandı ve Semiramis, bir lastik yatağın üzerine uzanarak elindeki derginin sayfalarını karıştırmaya başladı.Senaryo gereğince, Ayhan Işık havuzda güneşlenen Pekkan’ın yanına gelecek ve aralarında kısa bir konuşma geçecekti. Ve bu konuşmayı da, köşkün geniş yatak odasında hararetli bir sevişme sahnesi takip edecekti…

Ertem Göreç’in, “Motor” sesi ile, kameranın ince vızıltısı aynı anda duyuldu, Ayhan Işık, çam ağaçlarının arkasından çıkarak, ağır adımlarla havuzun başına geldi ve Semiramis’in elinden tutarak ayağa kaldırdı. Konuşma ile birlikte, sahnenin çekimi de sona ermişti… Hiç prova yapmadan böylesine kolaylıkla bir sahnenin cekilebilmesini Ertem Göreç:

– Oyuncuların rahatlığı, şeklinde yorumluyordu. Gerçekten, Ayhan da, Semiramis de, kendilerini hiç sıkmadan oyunlarını oynamışlardı.

Böylelikle “Krallar Ölmez” filminin bir sahnesi dalıa çekilmiş oluyordu… Filmde, Ayhan Işık, alkol yüzünden işini kaybeden bir Interpoi ajanını, Semiramis de onun sevgilisini canlandırıyordu… Önceleri Semiramis, Ayhan’a moral verecek ve eski işine dönmeye zorlıyacaktı… Bir süre sonra da, Ayhan tam bir Bond olarak kendisini işinden edenleri ve diğer haydutları, dumanlarını atarak cezalandıracaktı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-561-sayisi/)

16.02.2017 12:37

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 21 Ağustos 2015 12:27

    Ahmet Güçlüce

    aslında iyi oyuncuydu ama ablasının önüne bir türlü geçemedi
  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 15:16

    FATMA ONUR

    her zaman ajdanın gölgesinde kaldığı bir gerçek