Menü

Semra Alper’e İstanbul Yasak

Ankara’dan İstanbul’a geldiği zaman Semra Alper yalnızca mesleğini düşünüyor ve sanat merkezi olan bu şehirdeki gazinolar içinde kendine bir yer yaparak aranılan assolist olmak hayaliyle yaşıyordu..

Ne aşk düşünüyordu ne de gece hayatı… Üstelik yaşamındaki gazinocu İzzet Demirel’den kopmuş, onun desteği olmadan da bu yolda yürüyebileceğini kanıtlamak amacıyla kapağı İstanbul’a atmıştı.İlk zamanlar isminden bahsettirdi de… Plak yaptı, aralıksız çalıştı tüm uğraşısının meyvelerini toplayacağı bir sırada da kendisini sık sık dinlemeye gelen, çiçeklere ve armağanlara boğan Necdet Ulucan isimli zengin İşadamıyla tanıştı. İşte bu tanışma Semra Alper’in sahnelerden kopmasına neden oldu. Çünkü, Necdet Ulucan beraber olduğu şarkıcının her türlü hayat garantisini sağladığından onun özellikle İstanbul’da sahneye, çıkmasını istemiyordu. Bir tür sahne yasağı idi bu… Açıkçası Necdet Ulucan, Semra Alper’i İstanbul’da sahneye çıkarmıyordu…İşin enteresan tarafı da şu; Semra Alper İstanbul dışındaki diğer yerlerde hatta yurt dışında bile sahneye çıkabildiği halde sevgilisinin kıskançlığı ve çok tanınmış olması yüzünden İstanbul sahnelerinden elini eteğini çekmek zorunda kalmıştı.

Aranılan assolist olma hayali suya düşen Semra Alper bu durumdan şikayetçi mi değil mi bilemeyeceğiz ama herkesin ve gazino piyasasının bildiği tek şey, Semra Alper’e İstanbul’un yasak olduğu…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1983-tarihli-7-sayisi/)

24.09.2020 22:42

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar