Menü

Semra İnanç Dostlarıyla

İSTANBUL’UN en ünlü eğlence merkezlerinden biri olan Şehzadebaşı’ndaki eski Direklerarası çoktan tarihe karıştı, o zamanlar tiyatro olarak kullanılan binaların bir kısmının yerinde şimdi yeller esiyor, geri kalan binalar ise şimdi ya işhanı, ya da depo olarak kullanılıyor…

Direklerarası tarihe karışırken o zamanın ünlü Ramazan eğlenceleri de «unutulmak» gibi acı bir gerçekle karşı karşıya…

Geçtiğimiz hafta içinde yeni assolistlerden Semra İnanç’ın evinde toplanan bir grup sanatçı, eski Direklerarası’nı yaşatmaya çalıştılar, önce iftar yemeği yenildi, sonra da ünlü Ramazan eğlencelerine geçildi.Sonra sıra Zaman Mekan Makinesinin ünlü Şükriyesi’ne geldi, dizide Şükriye’yi canlandıran Seden Kızıltunç, güzel kantolarıyla geceye renk kattı. Eğlence bu kadarla bitmedi. Tiyatrocu Nevzat Açıkgöz’ün hayal perdesindeki Karagöz gösterilerini Semra İnanç, Seden Kızıltunç, Nevzat Açıkgöz, Sadettin Öktenay ve davetlilerin de rol aldığı bir ortaoyunu izledi.

İlk olarak Kanuni Sadettin Öktenay eşliğinde Semra İnanç en güzel şarkılarını geceye katılan konuklara okudu, sonra konukların da katılmasıyla bir güzel fasıl geçildi.Adeta ev, ev değil eski Direklerarası’nın şirin bir tiyatrosuydu. Gece geç saatlerde ve büyük bir neşe içinde sona ererken, bazı konuklar, «Biz bu kadar güzel, en kral gazinoda bile eğlenemezdik, üstelik burada hesap, adisyon korkusu yok, keşke hep böyle eğlenebilsek» derlerken, geceye katılan sanatçılar da, «En kısa zamanda yeniden beraber olalım» temennisiyle birbirlerinden ayrılıyorlardı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-29-sayisi)

25.01.2021 01:31

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar