Menü

Şemsi İnkaya Nasıl Delirdi?

Ünlü güldürü sanatçısı Şemsi İnkaya, Bakırköy Akıl Hastalıkları Hastanesinde deliler arasında dolaşırken hiç yadırganmadı. Son çevirdiği filmde bir deliyi canlandıran Şemsi İnkaya, «Deliler bile benim akıllı olduğumu anlamadılar» şeklinde espri yaptı

Ünlü güldürü sanatçısı Şemsi İnkaya, bunaltıcı sıcaklara dayanamayınca deliriverdi… İnkaya, Bakırköy Akıl Hastalıkları Hastanesinde kaldığı saatler boyunca garip hareketler yaptı ve anlaşılmaz bir dille konuştu. Son çevirdiği filmde bir deliyi canlandıran Şemsi İnkaya, «Deliler bile benim akıllı olduğumu anlamadılar» diye espri yaptı.«Herkes biraz delidir»

Akıl Hastalıkları Hastanesi’nde dolaşırken hiç yadırganmayan Şemsi İnkaya, rolü için şunları söyledi: «Aslında her insanda biraz delilik vardır. Hepimiz, zaman zaman duygularımıza hakim olamayız ve taşkın hareketler yaparız. Son filmde türlü nedenlerden dolayı kendisini kaybedip deliren genç bir insanı canlandırıyorum. Her zaman kendi deliliklerimi ve başkalarının taşkınlıklarını incelediğim için, bu rolde hiç zorlanmadım diyebilirim»«Önce akıl sağlığı»

Hayatta en önemli şeyin sağlığı olduğunu belirten İnkaya, sözlerine şöyle devam etti: «Bir insanın en önce akıl sağlığının yerinde olması gerekir. Diğer hastalıklarda kişi kendini bilir ama, akıl hastası olduğu zaman, bir başka insana muhtaç ölüyor. Allah, kimseyi akıl sağlığından etmesin.»

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-31-sayisi/)

27.02.2021 06:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar