Menü

Şenay, Anılarını Topluyor

HAZİRAN ayının ilk haftasında evini barkını bırakıp yollara düşen Şenay, sonunda tekrar Gümüşsuyu’ndaki yuvasına döndü. Önce bir süre Kızıltoprak’taki akrabalarında kalan sanatçı, sonra Bodrum’da bulunan arkadaşı, Lale Oraloğlu’nun yanma gitti. Bu süre içinde değişik çevrelere girerek dinlenmeye çalışan Şenay, İstanbul’a bir kararla birlikte döndü. Bu kararın ne olduğunu ise sanatçının kendisinden dinleyelim:

«Aylar önce Yeşil Giresunlu «Anılarım» adlı bir LP’de eski parçalarımı toplamamı istemişti. İstanbul’dan uzak olduğum günlerde sık sık bunu düşündüm. Bu konuda karar vermek oldukça güç ama, söz konusu olan benim anılarım değil, Şerifimin anılarıdır. Şimdi onun adına bir LP yapacağım ve tüm besteler onun olacak.»

Bir süre duraklıyor Şenay… Deniz kıyısında dolaşırken bir yandan da sürdürüyor konuşmasını: «Biliyor musunuz; besteler, sözlerden çok daha değerlidir. Çünkü besteler, sözlerin anlatmaya gücünün yetmediği pek çok şeyi anlatırlar. Besteler, duygu doludur, özlem doludur, sevgi doludur… Şerifimin anısına, eski bestelerini toplayıp bir LP hazırlamayı düşünüyorum.»

Sözü bu LP’nin dışına getiriyoruz ve sahne hakkındaki düşüncelerini soruyoruz. «Kendisini toparlamaya çalışan, yalnız bir kişinin, sahneye çıkması düşünülemez… Ben, hayatım boyunca yanımda olmasına alıştığım desteğim olmaksızın, nasıl sahneye çıkar, nasıl şarkı söylerim ki?..»

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

29.09.2020 22:08

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar