Menü

Serpil Örümcek, Kızıyla Kendisini Hamama Attı

Türk toplumunun en eski alışkanlıklarından biridir hamam sefaları… Özellikle de eski devirlerden bu yana güncelliğini yitirmemiş olan kadınlar hamamı dillere destan olmuştur bugüne dek. Bütün kadınların toplanıp da, evlerinde gün yaparmış gibi hamamda bir araya gelmeleri, oradaki eğlenceleri nelere konu olmamıştır ki… Gönümüzde de sürüyor hamam sefaları. Eskisi kadar ahenkle, coşkulu olmasa da yine de kadınların vazgeçemediği bir tutku Türk hamamı… Ancak günümüzde hamamlar artık en modern şekilde hazırlanıyor. Yani saunasından jimnastik salonuna kadar her şey var…Sanat dünyasında adını “bayan bacak” olarak duyuran Serpil Örümcer’de hamam hastası sanatçılarımızdan biri… Boş bir vakit bulduğu an soluğu hamamda alan Serpil Örümcer, geçenlerde kızı Fulya’yı da yanına alıp evlerinin yakınındaki bir hamama gitti. İlk önce jimnastik salonuna girerek iyice bir ter atan sanatçı kendini hamama girmeye hazır hissedince attı kendini sıcağa… Kızı Fulya’yla beraber boş bir kurnanın önüne oturup başladılar yıkanmaya. Hamamdan dışarı çıktıkları zaman sanki ikisi de değişmişlerdi. O Serpil Örümcer başka biri olmuştu adeta. Teni daha bir renkli, bakışları daha bir canlıydı. Kendisine bu işin sırrını sorduğumuzda da şu cevabı verdi:

“Şekerim insan evinde de temizleniyor ama hamamdaki gibi olmuyor İşte… Göbek taşının üstüne bir yattım mı, bütün kaslarımın gevşediğini, vücudumun dinçleştiğini hissediyorum. Valla herkese tavsiye ederim. Evde öyle üstün körü yıkanmaktansa, hamama gidip doğru dürüst keselenerek yıkansınlar.”

İşte, yukarıda da bahsettiğimiz gibi o eski hamam sefaları kalmasa da, yine müşteri kaybetmiyor hiç biri… En azından Serpil Örümcer haftada iki defa aşındırıyor kapılarını…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-27-sayisi/)

13.10.2020 22:24

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ekim 2020 12:21

    Aylin

    Simdilerde lerzan mutlunun programinda hergun. Durumuda iyi degil. Cok uzuluyorum.