Menü

Serpil Örümcer Nasıl Ölümden Döndü ?

Serpil Örümcer Nasıl Ölümden Döndü ?Serpil Örümcer’e nazar değmişti. Bilindiği gibi bundan bir süre önce malak yolunda çalıştığı gazinodan dönerken bir trafik kazası geçirmiş, başı muhtelif yaralar almıştı. Gerçekten de kazayı ucuz atlatıp, ölümün eşiğinden dönmüştü. Bayan Bacak. Birkaç gün evde yatıp özel doktoru tarafından tedavi edilmişti.

Bir sözü vardı Serpil Örümcer’in.

– “Sağ salim ayağa kalkarsam Eyüp Sultan’a gidip kurban kestireceğim”

Ve Bayan Bacak ayağa kalkar kalkmaz ilk işi Eyüp Sultan’a gidip adağım yerine getirmişti. Artık rahattı, huzur içindeydi.

Ve sahnelerin ele avuca sığmayan yaramaz kızı:

– “Sahneye çıkmadan yapamıyorum. Sahneye çıkıp şöyle bir kendimi gösterdim mi kuş gibi hafifliyorum. Bu da mesleğimi sevmekten ileri geliyor galiba. Sevmeden bir şey yapılmaz bence…” diyordu.

ÖLÜMÜN EŞİĞİNDEN DÖNDÜM

Göze geldik ne yapalım. Bu bacaklar sizde de olsa başınız derde girer. Allah boş gününde yaratmış bu bacakları. Bayan Bacak aşağı, Bayan Bacak yukarı. Herkesin gözü bayan bacağın bacaklarında. Vallahi bazan bacak bileklerime nazar boncuğu takmak geliyor içimden. Söyleyin ayıp olmaz değil mi?.. Ne ayıp olacak canım?.. Olsa olsa sonunda moda olur çıkar. Az daha trafik kazasında bu güzel bacaklarımı kaybediyordum. Neyse ucuz atlatıp, ölümün eşiğinden döndüm. Adak adadım yerine de getirdim…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-758-sayisi/)

11.08.2019 11:19

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 21 Ağustos 2015 12:26

  Ahmet Güçlüce

  bir zamanlar çok meşhurdu
 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 15:14

  BUĞRA ÖZ

  Allah korumuş resmen iyi atlatmış
 • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 18:22

  MEMDUH HAYAT

  hep kazadan sonra yapıyolar biride çıkıp hayrına kazadan önce yapmıyo su işi :D