Menü

Ses’in Son Armağanı Süheyla Sınay

GÖZTEPE’DEKİ butiğinde çalışırken, Süheyla Sınay sürekli SES’in düzenleyeceği «Sinema Artisti Yarışmasısnı düşünüyormuş ve «Katılırsam belki kazanırım» diyormuş çevresindekilere…Süheyla Sınay’ın düşleri gerçek oluvermiş. «Sinema Artisti Yarışmasının sonuçları açıklanmış ve Süheyla Sınay üçüncülük koltuğuna yerleşmiş. Öylesine duygulanmış ki, gözyaşlarına engel olamamış.. Bakın, Süheyla Sınay o günü nasıl anlatıyor: «Sonuçlar açıklanırken hala ‘Belki kazanırım’ diyordum. Üçüncülüğüm ilan edildiği zaman da kulaklarıma inanamadım.»

Nişanlı olan Süheyla Sınay, önümüzdeki ay içinde nikahlanacak. Bu konuda şöyle konuşuyor:

«İlk tanıdığım erkekle nişanlandım. Birbirimizi çok seviyoruz. Yakında benim de bir yuvam olacak… Şimdiden hazırlık yapıyorum.»

Söz dönüp dolanıp sinemaya geliyor. «En çok Türkan Şoray’la merhum Ayhan Işık’ı seviyorum» diyen Süheyla Sınay, şöyle konuşuyor:«Sinemaya karşı küçük yaşlardan heri büyük bir ilgi duydum. Bu ilgi, yaşım büyüdükçe tutkuya dönüştü. Şimdi en büyük idealim bir film çevirmek. Bir süre profesyonel mankenlik yaptım… Ancak, podyumlarda yürümek, nedendir bilmem, bir türlü hoşuma gitmedi. Bu nedenle de mankenlikten vazgeçtim. Şimdi tek istediğim sinema. İyi bir senaryoyu değerlendirmek istiyorum.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-28-sayisi)

26.11.2020 07:43

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar