Menü

Sevda Ferdağ Eşyalarını Yeniledi

Sevda Ferdağ Eşyalarını Yeniledi (2)Geçen yıl Teşvikiye’de, 250 bin liraya bir daire satın alan Sevda Ferdağ, o günlerde bütün parasını kata yatırdığı için, evine yeni eşya alamamış, eski eşyaları ile yetinmişti. Aradan bir yıl geçti ve bu bir yıl içinde Ferdağ, sahneden ve perdeden kazandığı paraları biriktirerek, geçen yıl aldığı evini gönlünce dayadı, döşedi ve yeni eşyalarla süslenmiş katında ilk defa SES’e poz verdi… Bu sayfada bir kısmını gördüğünüz eşyalar Sevda Ferdağ’a yaklaşık olarak 150 bin liraya mal olmuş. Yıldız, günlerinin büyük bir kısmını, yeniden barıştığı Tamer Yiğit’le birlikte evinde geçiriyor, ”İnsan evini gönlünce döşeyince, canı adımını kapıdan dışarı atmak istemiyor,” diyor.

YEMEK ODASI

Beyaz lake yemek takımının değeri 25 bin lira. Normal olarak 8 kişinin yemek yiyebileceği masa icabında 12 kişilik olabiliyor. Büfesi ise Alman stilinde. Sevda Ferdağ, ”İdealimdeki yemek odasına nihayet kavuştum. Yıllardan beri böyle nefis bir yemek odasının hayaliyle yaşardım,” diyor.

BANYO VE YATAK ODASI

Banyomun yenilenmesi 10 bin liraya mal olmuş Sevda Ferdağ’a. Duvarlar baştan başa sarı fayansla kaplı. Sıhhı tesisat ise mavi. Eski banyosunda ise siyah ve yeşil renkler hakimmiş. Yatak odasındaki bu tuvaletin fiyatı ise 5 bin lira.

SALON

Üç kişilik kanepe, iki koltuk, açılıp kapanan bir sehpadan ibaret olan salon takımının şöhretli dostlara yapılan yüzde 20 tenzilatlı fiyatı 20 bin lira. Sevda Ferdağ, bu takımı yaptırabilmek için yüzlerce Alman, İtalyan, İngiliz, Fransız dekorasyon mecmuasını karıştırmış, sonunda gördüğünüz stilde karar kılmış. ”Ev döşemek çok zor,” diyor Ferdağ. ”Bir daha mı, tövbeler tövbesi. Bir aydır şu gördüğünüz eşyalarla uğraşıyorum.”

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1971-tarihli-23-sayisi)

04.08.2019 01:54

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar