Menü

Sevda Ferdağ ve Tamer Yiğit Ayrıldı

Sevda Ferdağ ve Tamer Yiğit AyrıldıDeğişen birşey yoktu ortada.. Bitip tükenmek bilmeyen dargınlıklara bir yenisi daha eklenmiş, Tamer Yiğit gözünün yaşma bakmadan Sevda Ferdağ’ı gene yüzüstü bırakmıştı. Ve bu terkedişin yanısıra gene Sevda Ferdağ’a inat, “Kedili” bir kızla dolaşmaya başlamıştı. Gerdekten de Tamer Yiğit’in Yeşilçam’ın dışında bulduğu bu yeni sevgilisi garip tutkulu bir genç kadındı. Tamer Yiğit ‘in arabasında görülen bu genç kadının omuzu üzerinde güzel bir kedi vardı. İşte bu “Kedili Kız”la ilişki kunıp ortalıkta görünmesi Sevda Ferdağ’ı bir hayli yıpratmıştı.

Ve gerçekten de söylentilerin bir yere kadar doğru olduğunu, Sevda Ferdağ’ı ziyaret ettiğimizde gördük. Yüzü makyajsız ve solgundu. Hasta bir görünüşü vardı.

– “Hastayım.. Biraz sonra doktora gideceğim..” dedi. Sorduk:

Sevda Ferdağ ve Tamer Yiğit Ayrıldı– “Hastalığınızın nedeni sinir krizleri mi?.. Öyle söyleniyor da!..”

Acı acı güldü Sevda Ferdağ, “Sinir krizleri mi?.. Hiç ilgisi yok. Peki sebebi neymiş bu krizlerin!.. ” dedi.

– “Tamer Yiğit’le ayrılmanıza bağlanıyor sebep.. Bir de onun “Kedili bir Kız”la dolaşması…”

– “Allah mesut etsin!.. Ne yaparsa yapsın kimle dolaşırsa dolaşsın, beni ilgilendirmez..”

Sevda Ferdağ bu ara sustu sinirli görünüyordu. Ve sözlerine şunları ekledi:

– “Tamer için konuşmamaya yemin ettim. Kim olursa olsun, bu konuda konuşmamak için Kuram öptüm.

Sevda Ferdağ’ın bu konudaki kararı kesindi. Konuşmak istemiyordu. Susmakta belki haklıydı, belki de değildi bilemiyorduk. Bununla beraber Sevda Ferdağ’ın söylemek istediği başka şeyler vardı elbette. Ve söyledikleri ya da söylemek istedikleri Tamer Yiğit’in dışında bir konuşma gibi görünüyordu.. Aslında durum başkaydı. Ve Sevda Ferdağ sadece kendi kendini aldatıyordu. Çünkü her ne kadar Tamer Yiğit’le ilgili soruları cevaplamaktan kaçıyor görünüyorsa da, eninde sonunda kendi kendini tuzağa düşürüyordu.

Sevda Ferdağ:

Sevda Ferdağ ve Tamer Yiğit Ayrıldı– “Artık bir rahibe hayatı yaşayacağım. En iyisi böyle bir düzende yaşamak benim için… Ancak kurtulursam, bövle kurtulurum. Bunun başka çaresi de yok.. Aşk bana yaramıyor, devamlı olarak hüsrana uğruyorum. Olan bana oluyor başkasına değil.. Kıymetin? bilinmedikten sonra neden kendimi ucuza harcıyayım?.. Artık ucuz aşklarla oyalanmanın bir gereği yok. Bütün suç bende aslında. Çünkü bir erkeğe inandım mı, sonuna kadar onunla beraber olmak istiyorum. Bu belki de budalaca, aptalca bir inanç… Ne yapayım benim anlayışım, benim yapım böyle,değişemiyorum ki!.. Değişen sadece kendi hayatımı adadığım erkekler oluyor. Biraz cepleri para gördü mü hemen gerçek karakterleri ortaya çıkıyor.

Ve görüldüğü gibi Tamer Yiğit hakkında söylediği “son söz”ler değildi bu konuştukları Sevda’nın.. Sevda Ferdağ, Tamer Yiğit’i sevdiği ve unutamadığı süre içinde “kaçak” konuşmalar yapacak, gene de bu “son söz”leri olmayacaktı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-561-sayisi)

01.09.2015 09:51

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 20 Ağustos 2015 18:47

  Cansu Kaya

  sitede dikkatimi çeken şey haberin orjinaliyle hiç oynanmamış bide latta link vermişler dükkana gidiyorsun tıklayınca istiyosan ordan o haberin dergisini de satın alıyosun iyimiş valla :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 17:23

  SUZAN İLERi

  sevda ferdağ ne güzel kadındı tamer yiğit yanlış yapmış bence :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 17:25

  HALİT KUMRU

  tamer yiğit güzeller arasında seçim yapmış anlaşılan :D