Menü

Sevda Karaca Hastanelik Oldu

SEVDA Karaca Yavuz. Film hesabına çevrilen «Bağrımdaki Ateş» adlı filmin Soğukoluk’ta geçen bir olaydan esinlenerek, rejisör Orhan, Elmas tarafından yazılan senaryosunda «Sevda» adlı bir hayat kadınını canlandırıyordu.

İlk günler çekimin havasına giren Karaca, filmin iyi olması için elinden geleni yapıyor, rejisör Elmas’ın bir dediğini iki etmiyordu. Her şey yolunda gidiyordu. Harici sahnelerin çekimi için Antalya, İzmir ve çevresine gidildiği zaman. Sevda Karaca da, değişen mekanla değişiverdi.Önce her gün sete gelen ve seti izleyen uzatmalı nişanlısı Abdi Ülgen’le sık sık münakaşa etmeye başladılar. Neticede asabi yaradılışta olan Sevda Karaca film ekibine karşı yapmacık gülücüklerle mutlu gözükmek istiyordu. İzmir’de gerçek genelev sahnelerinin çekiminde olaylar patladı. Sevda Karaca rolüne kendini iyice adamıştı. Filmin çok iyi olması için tüm ekip elbirliğiyle çalışıyordu. Zaten senaryo hazırlanırken hikayenin Sevda Koraca üzerine kurulmuş olduğu hemen göze çarpıyordu.

İzmir’de genelev sahnelerinin gerçek mekanda çekileceği gün olaylar peşpeşe gelmeye başladı… Antalya’dan gelen uzatmalı nişanlı Olgen, ültimatomu çekmişti. Karaca ne yapacağını şaşırmıştı. Bir yanda evlilik hazırlığı içindeki nişanlısı, diğer yanda film. Kısacası iki ateş arasında kalmıştı.Üstelik filmin yapımcısı Yavuz Işıklar, filmin sanatsal yönünün ağır basması için bir sürü engelleri aşmış, bir hayli pahalı bir prodüksiyonu gerçekleştirmişti.

Sevda Karaca, prodüktör Yavuz Işıklar’a İzmir’deki genelev sahnelerinin çekiminden önce; «Ruhi bit bunalım içindeyim, lütfen bana anlayış gösterin. Çok zor durumda kaldım. Genelevin içindeki ve sokağındaki sahnelerimi senaryodan çıkaralım.» diyordu.

Yönetmen Orhan Elmas ile Yavuz Işıklar bu konuyu müzakere ederek Sevda Karaca’ya sert bir şekilde «Bu imkansız Sevda Hanım senaryoyu çekimden önce 3 kez okuyup beğenmiştiniz; Şimdi neden zorluk çıkarıyorsunuz?…» cevabını verdiler. Neticede basın mensupları genelevin dışına çıkarıldı ve bu sahneler rejisörün ve Sevda Karaca’nın onayladığı biçimde çekildi. «Kesinlikle gecelik ve kombinezon giymem» diye tutturan Sevda Karaca kapalı bir elbise giyerek bu sahnelerin çekimini tamamladı.

Ekip İzmir’den tekrar İstanbul’a döndü. Aynı filmin çekimlerine İstanbul’da devam edilirken. Antalya’ya kadar gelen bazı asılsız haber ve dedikodular yüzünden Antalyalı nişanlısı Abdi Ülgen küplere biniyordu. Hırsını alamayınca da telefonla acele Sevda Karaca’yı arıyordu. Kavgalı-münakaşalı telefon görüşmeleri, asılsız dedikodulardan doğan can sıkıntısı ve bunalım, uzadıkça uzayan bir film olayı, Sevda Karaca’yı çıldırtmaya yetti.Bir süre dinlenmeye ihtiyacı vardı yeniden toparlanabilmesi için…

Gözlerini hastanede açan sanatçı şimdi 15 gün daha tedavi altında tutulacak. Bu arada nişanlısının hastaneye kaldırıldığını duyan Abdi Ülgen acele İstanbul’a geldi ve hasta yatağındaki sevgilisine şu müjdeyi verdi:

«Çabuk iyileşmeye bak. En geç 3 ay içinde evleniyoruz..»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-28-sayisi)

03.10.2020 15:37

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar