Menü

Sevda Karaca’nın Acı Günü

SEVDA KARACA gözyaşları içinde çırpınıyordu… Ağzından dökülen sözler hep aynıydı, «Ahh canım annem!..» Yakın dostları, sanatçı arkadaşları onu teselli edemiyordu. Acısı höyüktü Sevda Karaca’nın. Annesini hiç beklenmedik bir anda kaybetmişti…

İnanmıyordu, inanamıyordu.. Daha on gün önce oturup dertleşmiştik. Güldük, konuştuk. Bir gün önce de, ona kendi ellerimle yemek yedirmiştim» diyordu Sevda Karaca. Üzüntüsü büyüktü. Hıçkırarak konuşuyordu:«Ölüm ondan o kadar uzaktı ki… Şekeri vardı, tansiyonu ikide bir yükseliyordu, midesi de rahatsızdı, ama hayata öyle bağlıydı ki… O gece yatağa girerken, ‘Sevda, ben ölmem ama, eğer bir gün ecel beni de bulursa, arkamdan fazla gözyaşı dökme kızım’ demişti. Gülmüştüm… Ertesi gün anneciğimi uyandırmak için yanına gittiğim zaman, o gelmez dediği ecel, çoktan onu bu dünyadan ayırmıştı. Bayılmıştım… Kendime geldiğim zaman, dostlarım, arkadaşlarım gerekeni yapmışlardı zaten…»

Necla Karaca’nın en büyük isteği, torunlarını görebilmekti… Zaten bu nedenle de Sevda Karaca, evlilik tarihini belirlenen zamandan öne almıştı. Ne yazık ki, Necla Karaca kızının düğününü de, torunlarını da göremeden, göçüp gitti.

O gün Sevda Karaca’nın sanatçı dostları da onu yalnız bırakmadılar. Neco, Kamil Sönmez, Sezen Aksu, Sevda Ferdağ, Esin Engin, Ersen ve Yalçın Gülhan cenaze törenindeydiler… Ayrıca, Kadir İnanır, İbrahim Tatlıses, Sevim Tuna, Eşref Aydın ve Fenerbahçe Spor Kulübü cenaze törenine gönderdikleri çelenklerle baş sağlığı dileklerini sunuyorlardı. Ancak dedik ya, Sevda Karaca’ya teselli kar etmiyordu. «Ahhh canım annem!..» diyordu, başka şey demiyordu.O gece Bebek’teki evde mevlit okundu. Sevda Karaca, yıllarca annesi Necla Karaca ile birlikte yaşadığı evde, annesi için okunan mevliti dinlerken, fenalık geçirdi. Arkadaşları, dostları sanatçının yanındaydı ama, o canından çok sevdiği annesini arıyordu. Sevda Karaca teselliye muhtaçtı ama söylenen söz hep aynıydı:

«Allah rahmet eylesin…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-30-sayisi)

06.10.2020 19:34

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar