Menü

Sevgilisi Yeliz’e Sponsor Oldu

YELİZ’İN Ufuk Deveci ile evlenmeye karar verdiğini ve artık gazino çalışması yapmayacağını daha önce yazmıştık. Ama gazino sahnelerinden uzaklaşmak Yeliz için çok zordu. Çünkü sahneye çıktığı anda kendini çok mutlu hissediyor ve aldığı alkışlar onu bambaşka dünyalara götürüyordu. Bu yüzden evleneceğini düşünmek onu mutluluğa, sahnelerden ayrılmak ise mutsuzluğa sürüklüyordu. Bunu sevgilisi de hissetmişti. Sevdiği kadının üzülmesini istemiyor, onu mutlu görmek için bir şeyler yapmak istiyordu. Yeliz’i mutlu etmek için kararlıydı. Ama ne yapacaktı?Bu sorunun yanıtı Çiğdem Talu’dan geldi. «Bir show hazırlayalım» dedi… Bu karara nasıl vardıklarını dilerseniz ünlü söz yazarının kendisinden dinleyelim:

«Bir akşam Yeliz bana geldi. Çok üzgündü. Gazinodan ayrılmak zorunda olduğunu, fakat alkışları özleyeceğini söyledi. Ona üzülmemesi gerektiğini, bir şeyler yapabileceğimizi söyledim. O anda da aklıma show fikri geldi. Birden Yeliz’in yüzü aydınlandı. Bunu Ufuk’a anlattı. Ufuk da bütün parasal sorunlarını kendisinin üstleneceğini belirtip, bu çalışmaya sevinçle razı oldu.»Daha sonra gösteri düşüncesi Amerika seyahatinden yeni dönen Haldun Dormen’e gitti. O da showu yazmayı kabul etti. Besteleri Melih Kibar yapacaktı, müzik direktörlüğünü ise Mehmet Duru üstlendi… Sunuculuğunu ve prodüktörlüğünü de Mustafa Alabora… Geçtiğimiz hafta da Haldun Dormen, Çiğdem Talu, Mustafa Alabora, Mehmet Duru, Melih Kibar ve idari işleri yürütecek olan babası Sami Kibar bir araya gelerek ağustos ayında sergilenecek olan show için çalışmaya başladılar. Mersin’e müstakbel kayınpederinin yanına giden Yeliz de bu toplantıya telefonla katıldı. Sanatçı ve sevgilisi şöyle diyorlardı:«Bu showun en iyi biçimde sergilenebilmesi için hiçbir masraftan kaçınmayın.»

Yoğun çalışmalara ara verildiği sırada showun yazarı ve yönetmeni Haldun Dormen şunları söyledi:

«Yeliz, şimdi hem Türk Sanat Müziği, hem de Hafif Müzik türünde şarkı söylüyor. Konu Yeliz’in bu iki kişiliğinin üzerine olacak. Showda sanat müziği, hafif müzik ve halk müziği söyleyen başka sanatçılarla, tiyatro oyuncuları da rol alacak.»Ama Haldun Dormen’in çalışmaları bu kadarla bitmiyor. Sanatçı, diğer çalışmalarını şöyle anlatıyor:

«’Hisseli Harikalar Kumpanyası’ kadrosu için bir müzikal daha yazıyorum. Ayrıca Amerika’da oynanmak üzere bir başka müzikalin hazırlıklarına da başladım. Bir de yine Amerika’da düzenlenecek Türk Gecesi’nde de görev alma ihtimalim var. Bu gece için Ajda Pekkan, Erol Evgin, Modern Folk Üçlüsü ve Nükhet Ruacan’ı düşünüyorum.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi)

28.11.2020 03:00

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar