Menü

Sevinç Pekin’in Yeşilçam’a Olaylı Dönüşü

Gece kulübünün ışıkları, bir kaç kere yanıp söndü. Üst üste sıralanmış koltuklardan boşalan yerlere, lambalar, kamera ve diğer film malzemeleri yerleştirilmişti. Orkestra’nın yerinde, bir çok filmde görünen bir başka orkestra çalıyor ve mikrofonda, hafif topluca, pembe beyaz yüzlü bir genç kız, “Son Mektup” adlı şarkıyı söylüyordu.. Sesi fena değildi ama, müzikten hiç nasiplenememiş, nota denen şeyi hayatında görmemişti. O yüzden, orkestra ile aralarında bir yarış vardı. Sonunda genç kız, şarkıyı bir kaç nota önde bitirdi..Sonra, Zeynep Aksu, Sevinç Pekin ve Muzaffer Tema’nın sahnelerinin çekilmesi için set hazırlandı.. Kervan Filmin çevirdiği “Sabırtaşı”adlı kordeların rejisörlüğünü Ümit Utku yapıyordu. Bir aşk hikayesini anlatan filmde, son günlerin en çok tutulan, şarkılarına da ver verilmişti.

Bütün bunlar olup biterken, kulübün alt katında biraz sonra çevrilecek olan sevişme sahnesinin hazırlıkları yapılıyordu.. Bu ilginç sahnenin oyuncuları 52 yaşındaki Muzaffer Tema ile 20 yaşındaki Sevinç Pekindi. Bir süre önce, büyük aşkı Ertan Anapa ile kavga ederek darılan Sevinç Pekin, yakışıklı şantörün karşı koymalarına rağmen sinemada oynamaya kararlıydı. Anapa, Pekin’e: Sahne senin için çok daha iyi, sinemaya dönme, demişti.Oysa güzel yıldız, hem perdeyi, hem mikrofonu bir arada götürmek istiyordu. İşte bu nedenle Ümit Utku’nun teklifini kabul etmişti.. Ancak bir kaç gün önce barıştıkları Ertan Anapa buna, pek memnun olmamıştı. Üstelik genç kadın, çekim sırasında soyunup Tema ile sevişecekti.

Gerekli bütün teknik işlerin hazırlanmasından sonra, soyundu ve yatağa girdi. Ümit Utku burada da nasıl sevişip, nasıl öpüşeceklerini iki oyuncuya güzelce tarif etti. Bir çok yerde Tema;– Ümit yapma, kardeşim biz bunu bilen insanlarız, diyor.

Ümit Utku ise:

– Seninkiler eskidi artık Muzafferciğim, diyordu..

… Ve böylece, eski ile yeni arasındaki mücadele, filmin çevrilmeye başlamasından sonra kesildi. Muzaffer Tema, yıllar önce numaraladığı öpücüklerini kullanıyor.– Bu 18.. Bu 5.. Bu 21 diyordu..

Sevinç Pekin ise, biraz huzursuzdu. Bir ay önce geçirdiği hastalık, sinirlerini yıpratmış ve o yüzden 15 gün sahneye çıkamamıstı. Çekim sona erdikten sonra, geniş bir nefes alan oyuncular daha sonra elbiselerim giyerek, bir başka sahnenin nazırlıklarına girişiyorlardı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1969-tarihli-650-sayisi)

06.01.2021 07:35

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:18

    Ayşe İnan Kamber

    sevişmeyen yokmuş sanırım yeşilçamda
  • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 17:35

    OZAN YURT

    ayıp etmiş ertan abiye :D