Menü

Sezen Aksu Hamile

ŞİŞLİ’DEKİ özel bir hastanedeyiz…

«Derin nefes al…»

«Bir daha…»

«Şimdi de tansiyonunu ölçelim..»

Sezen Aksu doktorun her dediğini büyük bir titizlikle yapıyor. Ancak az da olsa endişeli olduğu gözümüzden kaçmıyor. Kısa bir süre önce dillere destan olan aşkını, nikah memuru önünde attığı imzayla pekiştiren ve Sinan Özer’le evlenen Sezen Aksu, balayı için planladıkları Amerika gezisinden önce her gün doktora taşınmaya başladı. Bunun nedenini gene sanatçının kendisi açıklıyor:«Altı aylık hamileyim…»

Sevincinden, mutluluğundan havalara uçuyor Sezen Aksu. Karnındaki 6 aylık bebeğinin her hareketi, her kıpırtısı, mutluluğuna mutluluk, sevincine sevinç katıyor.. Doktorun öğütlerini ise harfiyen yerine getiriyor.

«Kendinizi kesinlikle yormayacaksınız… Hele hele uzun yolculuklara çıkmak yok…»

Sezen Aksu bir süre susuyor vs sonra gülerek konuşuyor:

«Şey doktor bey!.. Biz Sinan’la balayı için Amerika’ya gitmeyi düşünüyorduk da.»Doktorun cevabı oldukça kesin oluyor:

«Amerika mı!… Şaka mı ediyorsunuz yoksa… Ben size yorulmak yok diyorum, siz Amerika’dan söz ediyorsunuz…»

Sezen Aksu, önce gülerek «Yok yok gitmeyeceğiz» diyor, sonrc da bize dönerek şunları anlatıyor:

«Artık bütün işlerimi yakın bir gelecekte dünyaya gelecek olan bebeğime göre ayarlıyorum. Sinan’la birlikte gitmeyi düşündüğümüz Amerika seyahatimiz bu durumda gerçekleşmeyecek. Sonra İzmir Fuarı’nda da sahneye çıkmayacağım…»Mutluluğunu gözlerinden okumak mümkün. Doktorun her söylediğini yerine getireceğini söyleyen Sezen Aksu. «Anne olabilmenin ilk şartı fedakar olabilmektir,» diyor, sonra da sürdürüyor konuşmasını:

«Annem, babam, kayınvalidem öyle hazırlık yapıyorlar ki, benim bir şey yapmama gerek kalmadı diyebilirim. Müjde Ar daha şimdiden bebek giysileri satan dükkanları tek tek dolaşarak siparişi vermiş bile. Kız veya erkek olması hiç önemli değil. Önemli olan sağlıklı olması… Doktor sigaranın bebek için zararlı olabileceğini söyledi. Bende bunun üzerine sigarayı bıraktım. Artık çok az içeceğim. Günde 2 paket içiyordum, şimdi 10 taneden az içiyorum.»Doğum tarihini şimdiden hesapladığını söyleyen Sezen Aksu, bu tarihi 12 Kasım 1981 olarak belirlemiş. işte o tarihte doğum yapacak olan ünlü sanatçı, hep çocuğundan söz etmek istiyor:

«Tekme atmaya başladı… Midem bir tuhaf oluyor ki, hiç sormayın.., Dünyada bundan daha mutlu bir şey olduğuna inanmıyorum.»

Sonunda doktor, Sezen Aksu’nun konuşmasını kesiyor ve.«Günden güne iyiye doğru gidiyor… Her şey normal… Üçbuçuk kilo almışsınız, bu da lehinize bir durum tabi…»

Doktor muayenehanesinden ayrıldıktan sonra Sezen Aksu çocuk giysileri ve eşyaları satan mağazaları gezmeden edemiyor.

Sezen Aksu’nun doğum yapacağı yer de şimdiden ayarlanmış… Sanatçı, Şişli Özel Can Hastanesi’nin 301 numaralı odasında yatacak ve doğumunu da orada yapacak.. Aslında Sezen Aksu’nun bebeği ile ilgili tüm hazırlıkları hemen hemen tamam. Bir şeyin dışında. O da bebeğin adı… Bu konuda bakın neler anlatıyor genç sanatçı:«İsim konusunda uzun süren tartışmalar ve söylevler sonunda Sinan’la nihayet ortak bir karara vardık. Kız olursa adını Deniz koyacağız. Yok eğer erkek olursa Sinan Deniz olacak. İkimiz de denizi çok sevdiğimiz için çocuğumuzun da erkek olsun, kız olsun adını Deniz koymaya karar verdik. Bu durumda bile fırsat buldukça kendimi fazla yormamak koşuluyla denize gidiyoruz.»

İstinye sırtlarında bir ev kiralayan Sezen Aksu ile Sinan Özer, evlerinin bir odasını dünyaya gelecek olan çocukları için dekore ediyorlar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-32-sayisi)

26.11.2020 10:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar