Menü

Sezen Aksu İzmirlileri Büyüledi

Sezen Aksu, «Bin Yıl Önce, Bin Yıl Sonra» adlı müzikalle İzmir Fuarı’nda sahneye çıkıyor. Neco ile birlikte söyledikleri şarkılarıyla tüm İzmirlileri büyüleyen minik serçe, «Bu müzikalin bende büyük hatıraları var. Şarkılarımı söylerken, bu müzikalde önemli rolü olan rahmetli Egemen Bostancı’nın anısını tazeliyorum» diyor.

Sahnelerin Minik Serçesi Sezen Aksu, İstanbul’dan sonra İzmir’de de fırtınalar estiriyor… «Bin Yıl Önce, Bin Yıl Sonra» adlı müzikali İzmir Fuarı’nda sergileyen sanatçı, Neco ile birlikte söylediği şarkılarla İzmirlileri büyülüyor.

İstanbul’da da sahnelendiği zaman büyük ilgi gören müzikalin, İzmir’de de aynı ilgiyle karşılanmasından çok memnun olan Sezen Aksu, «Söylediğim her şarkının benim için ayrı bir anlamı var» diyor.Can dostunu hatırlıyor

Bu müzikalin kendisi için çok önemli olduğunu belirten Sezen Aksu, sahnede her gece, geçtiğimiz aylarda ölen can dostu, patronu ve menajeri Egemen Bostancı’yı hatırladığım belirterek, «Onun bu müzikalde önemli bir rolü vardı. Her sahneye çıkışımda onu tekrar hatırlıyor ve anısını tazeliyorum» diye konuşuyor.«O da görebilseydi»

«Bin Yıl önce, Bin Yıl Sonra»nın İstanbul’dan sonra İzmir’de de kazandığı başarıyı büyük bir zafer olarak nitelendiren Sezen Aksu ve Neco, «Keşke bu günleri Egemen ağabeyimiz de görebilseydi. O bizden daha çok mutlu olurdu. Amacımız müzikallerle onun anısını yaşatmak» diyorlar.

Neco ve Sezen Aksu, müzikalleriyle başka şehirlere de gitmek istediklerini belirterek sezon başında yeniden İstanbul’da olacaklarını söylüyorlar.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-36-sayisi)

25.09.2020 18:06

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar