Menü

Sezen Cumhur Önal 30 Yaşında

Onüç ünlü şarkıcı bir araya gelince ne konuşurlar? Konserler, gece kulüpleri, müzik ve hayranlarını değil mi? Peki, on üç ünlü şarkıcı bir araya gelirse ne yaparlar? Ne yapacaklar ya, şarkı söylerler, ya da dans ederler. Peki, bu kaçar ünlü isim, bir araya gelince gizli gizli ne yaparlar? Fazla lüzum yok: Parlamentoyu aratmayacak bir kulis faaliyeti!…

Bunlar da nereden çıktı demeyin? Bu saydıklarımız şarkı sözü yazarlarından Sezen Cumhur Onal’ın yaş günü partisinde geçti. 13 ünlü şarkıcı saat 14.00’ten 17.00’ye kadar şarkı söyleyip dans ettiler. Arada kulis faaliyetleri yapmayı da ihmal etmediler.

Sezen Cumhur Önal 30 YaşındaSezen Cumhur, şarkı sözü yazdığı on yedi ünlü şarkıcıyı, evinde verdiği yaş gününe davet etmişti. Ama davete bunlardan 13’ü geldi.. Randevusuna en sadık olanlar Vasfi Uçaroğlu orkestrasıydı. İlk giren onlar oldu. Öncü misafirleri kapıda Sezen Cumhur karşıladı. Hani Sezen’in kıyafeti de görülmeye değerdi. Pembe – beyaz puantiye gömleği, eflatun kravatı, sarı, uzun ceketi ve sakalıyla, şarkı sözü yazarından çok, Fransız ressamlarını andırıyordu!.

Berkant, Kamuran Akkor, Vasfi Uçaroğlu ve Turgut Dalar’ı diğer davetliler takip etti ve yarım saat içinde geniş salonun her tarafı rengarenk kıyafetler giymiş, müzik dünyamızın ünlü şarkıcılarıyla doluverdi. Ve birkaç kişilik gruplar halinde yeni şarkılardan, gece kulüplerinin son durumlarından konuşmaya başladılar.

O gün Berkant nedense pek durgundu. Tek başına bir köşeye çekilmişti. Yaptığı tek şey önüne gelen tabakları boşaltmaktı… Salonun ikinci durgun siması ise Füsun Önal’dı. Eline bir ilaç kutusu almış, baş ağrısını geçirir ümidiyle nişanlısı Cahit Oben’in ihtarlarına aldırmadan devamlı hap yutuyordu.

Füsun Önal’la, Berkant’a tezat teşkil edecek derecede neşeli olan iki isim vardı bu toplantıda: Ertan Anapa ve Kamuran Akkor. Sezen Cumhur’un çok yakın dostu olan Ertan Anapa, o gün herkesi rahat ettirebilmek için elinden geleni yaptı. Ertan’ın esprilerini daima Kamuran’ın tatlı-argosu takip ediyor, salon bir anda kahkahalara boğuluyordu.

Pikapta çalman Yves Monttand’ın ağır, büyüleyici sesi, birbirine karışan parfüm kokulan, su gibi içilen viski, davetlilere kısa zamanda bir rehavet getirmişti. Herkes rahat rahat oturmuş, dedikoduya başlamıştı. Birden büyük bir gürültü duyuldu. Bir anda 13 şarkıcı pencerelere koşuştular ve merakla sokağa bakmaya başladılar. Gürültünün sırrını ilk çözen Ertan Anapa oldu:

– «Canan kaza yaptı,» diye bağırdı.

Sonradan öğrendiğimize göre Selçuk Ural’ın eşi Canan, kokteyle kendi kullandığı arabayla gelmek istemiş ve lastiği patlayınca paniğe kapılıp dört arabaya birden çarpmıştı.

Pencereden birbirinin üstünden sarkmış, heyecanla bakan şarkıcıları gören gençler, kısa zamanda caddeyi dolduruverdiler. Genç kızların ağzından hep «Berkant» ismi dökülüyor, diğerlerini de tanıyabilmek için heyecanla pencereyi gözlüyorlardı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-49-sayisi)

10.08.2019 23:18

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 20 Ağustos 2015 18:28

    Cansu Kaya

    aa hatırladım çikolata renkli sanatçı diyen sezer cumhur önal bu :D
  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 15:52

    Hasan Baglamacı

    vay sezen abim benim ne günlerdi be