Menü

Sezer Güvenirgil Annesini Dinlemiyor

HER annenin en çok istediği şey, kızının mürüvvetini görmek değil midir? Bu söze karşılık olarak herkes, «Evet» diyecektir ama, Sezer Güvenirgil’in annesi Asiye Güvenirgil böyle düşünmüyor. O, kızının evlenmesini hiç istemiyor… Oysa Sezer Güvenirgil aşık… Hem de deli gibi seviyor. Daha küçük yaşlardan beri tanıdığı, ilkokul yıllarında aynı masayı paylaştığı, bugünün İzmirli işadamı Hasan Gençoğlu da onu seviyor ve evlenmek istiyor… Mesele de burada ya…

Güvenirgil ailesinde «evlenme» sözü edildiğinde, anne Güvenirgil çileden çıkıyor ve buna karşı olduğunu yineliyor ısrarla…Bir yanda canından çok sevdiği annesi, öte yanda vazgeçemediği sevgilisi… Sezer Güvenirgil böylesine zor bir durum karşısında, şu anda ne yapacağını bir türlü kestiremiyor. Bakın sanatçı neler anlatıyor bu konuda:

«Annem, Hasan ile ve hatta hiç kimseyle evlenmemi istemiyor. Daha doğrusu mesleğimi bırakmamı da istemiyor. Bunlar yaşının getirdiği kaprisler olacak herhalde… Sen dengesiz bir insan değilim. Sigara da içki de kullanmam. Hiçbir gecemi dışarda geçirmem. İşim gücüm var ve elim de ekmek tutuyor. Evimin hem erkeği, hem de kadınıyım. Hasan’ı seviyorum, o da beni seviyor. Hasan’la anlaşamadığım tek konu, ‘Hemen evlenelim ve sen bu mesleği bırak’ demesidir… Ben de müzikte istediğim bazı şeyleri gerçekleştirmeden evliliği düşünmüyorum. Anneme işte bunu anlatamıyorum. Annemle dargın değilim… 65 yaşındaki bir insanla, 30 yaşındaki bir insanın daha doğrusu, bir anne ile kızının görüşleri ve arzuları birbirine uymayabilir.»İşte Sezer Güvenirgil’in ve annesinin söyledikleri bunlar. Aralarındaki tek ve en büyük sorun da, evlilik konusu… Sezer Güvenirgil, «İki yıla kadar mutlaka evleneceğim» derken, anne Güvenirgil bu konuşmalara kesinlikle karşı çıkıyor ve: «Benim kızım benim sözümden dışarı çıkmaz» diyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

26.11.2020 20:54

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar