Menü

Shirley Mac Laine’in Beşinci Villası

REHBERİMİZ bizi Londra’nın en kibar sayfiye semtlerinden biri olan Hamps- tead Heath’e götürürken, «Aman hele Shirley Mac Laine’nin orada yeni yaptırdığı villayı bir görseniz, şaşar kalırsınız,» dedi. Sonra da bu ünlü semt hakkında bilgi vermeye devam etti. Fakat aklım, Amerikalı yıldız Shirley Mac Laine’nin yeni villasına takılmış kalmıştı. Sinemanın bu civa gibi, yerinde duramayan yıldızının ta Amerika’dan kalkıp Londra’da villa satın almasına ve bu villayı dillere destan olacak derecede dayayıp döşemesine şaşmamak elden gelmiyordu.Shirley Mac Laine’nin vaktiyle, «Benim evim barkım kocaman bir bavuldan başka bir şey değil. Çoğu zaman bavulumu boşaltmadan yeni bir yolculuğa çıkarım,» şeklinde konuştuğunu da hatırladığım için Hampstead’deki villa işi zihnimi kurcalamaya başlamıştı.

Ertesi gün Hampstead’e gidip yıldızın bu dillere destan villasını gözlerimle görmek istedim. Yıldızı orada bulacağımı pek ummuyordum, ama hiç değilse binanın dışından resmini pekala çekebilirdim.

Şansım varmış. Şirin göçebe kuşunu evinde buldum! Her zaman gazetecilere zorluk çıkardığı halde evini gezmeme ve bol bol fotoğraf çekmeme izin verdi.Bu villa Shirley Mac Laine’nin, Hollywood, Tokyo, New York ve Hong Kong’daki evlerinden sonra beşinci evi oluyordu. «En çok hangi evinizi seviyorsunuz?» diye sorunca gözlerinin içi sevimli bir tebessümle aydınlanarak neşeli neşeli cevap verdi:

– «Tabii sonuncu evimi, şu anda içinde bulunduğum evimi.. Burada öbür evlerimi hatırlatan bazı eşyalar var. Ayrıca diğer evlerimin kusurlarını bildiğim için de bu evde aynı şeylerin tekrarlanmamasına dikkat ettim. Günün birinde bir şehre yerleşip ömrümü orada tüketmeye karar verirsem, herhalde öbür evlerimi satıp buraya yerleşirim.»Villayı gördükten sonra Shirley Mac Laine’ye hak vermemek elden gelmiyor. Muhteşem bir bahçenin ortasında yapılmış olan bina iki katlı. Tam 25 odası var. Arka bahçedeki yüzme havuzu, binanın birinci katındaki fin hamamı, klasik ve modern eşyalarla döşeli renk renk salonlarıyle adeta bir saray yavrusu. Ünlü yıldız salonlarını döşetirken evine gelebilecek misafirlerin mesleklerini ve yaşlarını da dikkate almış. Sanatçıların çoğunlukta olduğu bir toplantıyı yaldızlı salonda değil de, kat kat minderlerle insanı daha karşıdan bakınca dinlendiren modern ve rahat eşyalarla döşenmiş bir salonda yapıyor.Yıldızın kendi zevkine göre döşediği Amerikan barlı salonun duvarları başta kızı Sachiko olmak üzere Shirley Mac Laine’nin gerçekten sevdiği kimselerin fotoğraflarıyle donatılmış. Amerikan barın hemen üst kısmında Robert Kennedy’nin siyah çerçeveli bir fotoğrafı var. Yıldız, boş zamanlarında bu fotoğrafların tozlarını alıyor, zaman zaman yerlerini değiştirip onlarla hayali konuşmalar yapıyor.

Shirley Mac Laine, Hampstead’e yerleştikten sonra bahçe ve çiçeklere de merak sarmış. Villanın iki bahçıvanı var, ama zaman zaman yıldız da onlara yardım ediyor. Geceleri ise muhteşem yatak odasında renkli televizyondan çeşitli televizyon programlarını seyrederek vakit öldürüyor. Yıldız bir bakıma muhteşem bir dekor içinde inzivaya çekilmiş gibi. Fakat halinden hiç de şikayetçi değil. 250.000 sterline yaptırdığı villada bir süre daha dinlecek, sonbaharda Tokyo yoluyla Amerika’ya dönecek ve yenicen filim çalışmalarına başlayacak.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-35-sayisi)

24.11.2020 14:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar