Menü

Shirley Maclaine – Steve Parker

ELMA ŞEKERİNİN TADI… Shirley McLaine, kızı Stefanie «Sachiko» ile «Bu Ne Gidiş?» isimli filmin setinde çocuk kılığında elma şekeri yerken görülüyor.

11 eylülde 10. evlenme yıldönümlerini kutlayan Shirley McLaine – Steve Parker çifti, çıkarılan dedikodulara rağmen mutlu yaşayışlarına devam ediyorlar. Bu yazıda, eşinin kaleminden ünlü yıldızın özelliklerini okuyacaksınız.EPEY oluyor, bir akşam geç vakit Tokyo’daki evimin telefonu acı acı çaldı. Karımın beni New York’tan araması ihtimalini düşünerek heyecanla telefona sarıldım. New York’tan aranıyordum ama ahizenin öbür tarafından gelen erkek sesi, kulağıma tamamen yabancıydı. Muhatabım:

-‘Bey Steve Parker ile mi görüşüyorum’ diye söze başladı. Benden ‘Evet’ cevabını alınca, ‘Beyefendi, sizi uzaktan tanır ve severim. Fakat karınızın size karşı takındığı tavırlar benim gibi birçoklarını üzüyor. Karınız, biraz önce şehrin tanınmış otellerinden birinde genç bir adamla buluştu. Hemen bir daire kiralayıp o adamla beraber ortadan kayboldu. Artık bu rezaletlere bir son verseniz iyi olacak. Ya boşanın, yahut da eşinizi yalnız bırakmayın. Sizin için de Tokyo’da bir sevgili bulmuş, diyorlar. Şayet bu haber doğruysa, mesele yok demektir. Karınız da siz de kendinize ayrı birer dünya kurmuşsunuz. Bu durumda evliliğinizi devam ettirmeye neden lüzum görüyorsunuz.’«Adam bunları söyledikten sonra benim sual sormama meydan bırakmadan ‘çat’ diye telefonu yüzüme kapadı… Doğrusu, söylediği sözler beni pek şaşırtmamıştı. Karım da ben de, başkalarına garip gelen yaşayış tarzımız yüzünden sık sık tenkide uğruyorduk. Shirley’in bir yabancı erkekle New York’ta bir otele yerleşmesinde de herhalde önemli bir sebep olsa gerekti. Nitekim ben bunları düşünürken telefon çaldı. Gene New York’tan aranıyordum. Bu defa, karımın tatlı sesini duyunca ferahladım.

«Shirley, olanlardan habersiz, ‘Patron, mesele halledildi,’ diye neşeli neşeli bağırıyordu, ‘Peter Blatty senaryoda değişiklik yapmayı kabul etti. Şimdi yanımdaki iskemlede uyuyor. Onu otele getirinceye kadar hayli güçlük çektim. Konuşmaya başladığımız zaman pek ümidim yoktu. Adam senaryoyu değiştirmek istemiyordu ama neyse çenem sayesinde mesele halledildi. Sen nasılsın? Hafta içinde gelecek misin? Yoksa beni mi bekliyorsun?’«Karım telefonda daha bir sürü şey söyledi, ama ben onun dediklerini anlamadan sadece sesini dinliyordum. Uzun bir ayrılıktan sonra insanın sevdiği kadının sesini dinlemesi gerçekten pek zevkli…

«Karım ile benim yaşayışımız, yıllardan beri dedikoducular için tükenmez bir kaynak oldu. On yıldır ikimize sevgililer buluyorlar, kavga ettiriyorlar, mahkemeye verdiriyorlar. Fakat bu haberlerin hiçbirinin aslı çıkmayınca da hırslarından ne yapacaklarını bilemiyorlar.

«Evet, Shirley ile ben tam 10 senedir evliyiz. Karım, kızımız Stefanie’ye hamileyken, ben Hollywood’da uzun müddet yaşayamıyacağımı anlıyarak Tokyo’ya yerleştim. O günden beri de Hollywood’a ancak karımı görmek için uğramayı adet edindim.«Ben karımın meslek hayatına da karışmıyorum. Rol arkadaşlarını ve oynıyacağı filmlerin senaryolarını hep kendi seçer. Buna karşılık Shirley de benim Tokyo’da yerleşmiş olmama ses çıkarmıyor. Birbirine hasret kalan sevgililer gibi yaşamak, ikimizin de hoşuna gidiyor… Uzun ayrılıklardan sonra tekrar buluşmak öyle zevkli ki…

«İkinci Dünya Savaşı yıllarını Japonya’ da geçirdiğim için bu ülkenin yabancısı değilim. Karım da Tokyo’yu çok seviyor. New York’taki evimizi modern Japon stilinde döşeyerek Japonyayı ve Japonları ne kadar beğendiğini göstermiş oldu.«Ben Shirley’in anlayışlılığına, neşesine, canlılığına hayranım. Yasak aşka tutulmuş sevgililer gibi gizlice buluşarak maceralı bir hayat sürmekten ikimiz de hoşlanıyoruz. Dedikodulardan yılıp bir araya gelsek her halde bu evlilik pek uzun ömürlü olmaz… Evliliği eğlenceli bir macera haline getirmek cidden pek zevkli. Yalnız, Tokyo – New York arasındaki telefon konuşmaları ve uçak ücreti pahalı. Kazancımızın yarısını telefon ve uçak şirketlerine yatırıyoruz. Başkaları ne derlerse desinler, biz hayatımızdan memnunuz ve evliliğimizi uzun yıllar devam ettirmeye kararlıyız.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-38-sayisi/)

25.12.2020 11:48

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 16:12

    NUR HAYAT YÜZEN

    ne aşktı be yıkılmadı resmen o dedikodular bile :D