Menü

Sibel Can’dan Görülmemiş Veda

Sibel Can, «1987’de dansözlüğü bırakıp sahneye çıkacağım. Çok 7 büyük bir gazinoda üstleneceğim assolistlikle herkes benim sesime de hayran kalacak. Ancak tek bir arzum var. O da yılbaşında ilk ve son kez televizyonda göbek atmak» dedi.

Sahnelerin çiçeği burnunda dansözü Sibel Can yeni yıla yeni atılımlarla gireceğini belirterek, «1987 benim için bambaşka bir yıl olacak. Zorlu bir sınav vereceğim ve dansözlüğü bırakıp sahneye çıkacağım» dedi.

Uzun süredir bu konuda gizli çalışmalar içinde bulunduğunu belirten Sibel Can, dansözlükten sonra şarkıcılıkta da bir numara olduğunu ispat edeceğini söyledi.«Çok iddialıyım»

1987 yılında dansözlüğü bırakarak tamamen şarkıcılığa ağırlık vereceğini belirten genç sanatçı, sesine çok güvendiğini söyleyerek, «İnsanları etkilemeyi bili yorum. Vücudumdan ve danslarımdan sonra sesime de hayran kalacaklar» diye konuştu. Bu konuda son derece iddialı olduğunu belirten Sibel Can, şarkıcılığa çok büyük bir gazinoda assolist olarak başlayacağını söyledi. Gençliğinin ve güzelliğinin de sahnede başarı kazanma açısından kendisi için büyük bir avantai olacağını açıklayan Can, sözlerini şöyle sürdürdü : «Dansözlüğe başladığımda herkes ‘Bu kız çok küçük, hiçbir şey yapamaz’ demişti. Başarımla onları yanılttım. Şimdi ikinci büyük bombamı patlatacağım. Ancak tek bir arzum var. O da, yılbaşında ilk ve son kez televizyona çıkıp göbek atmak. Dansözlüğü, milyonların önünde nefes kesen bir gösteriyle bırakmak istiyorum.»«Sibel Can assolist olacak»

Sibel Can, «Aldığım bu karara çok şaşırabilirler Ama şarkıcılık konusunda çok iddialıyım. Sesimi duyanlar bayılıyorlar. Belki çok gencim ama şuna yürekten inanıyorum: Sahnelerin en genç, en güzel ve en başarılı assolisti olacak ve kendimden söz ettirmesini bileceğim» diyor. Genç sanatçı uzun zamandır çeşitli hocalardan dersler aldığını belirterek, «Boş zamanlarım da kendimi tamamiyle bu işe adıyorum. Pek çok şarkı ezberledim. Klasik şarkıları bile rahatlıkla okuyabiliyorum» diye konuşuyor. Genç assolist adayı sahneye çıktığında şimdiki assolistlerin korkulu rüyaları haline geleceğini ve ismini neonların en üstüne yazdıracağını söylüyor.(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-43-sayisi/)

23.02.2021 23:21

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 6 Haziran 2017 17:07

    Suna Kurtbay

    Dansözlükten sonra Assolistliği geçiş yerinde olmuş ve şimdi Sibel Can'ı dinleyebiliyoruz.