Menü

Sibel Egemen’e Talih Kuşu Kondu

ANKARA Televizyonu yapımcıları «Ramazan Özel Programı»nı hazırlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar. Ramazan ayı içinde yayınlanacak olan «Ne İnsanlar Var» adlı dört bölümlük müzikal oyun, önümüzdeki hafta içinde İstanbul Televizyonu stüdyolarında filme alınacak. Kahraman Afyonoğlu ile Aydoğan Ergezen’in birlikte hazırlayacakları dizinin bir de sürekli solisti bulunuyor. Bu kişi de, Sibel Egemen… Egemen, bu program için hazırlanan parçalarla, değişik giysiler içinde kamera önüne geçecek.Serpil Şafak, İhsan Sanıvar, Cihat Tamer, Şener, Kökkaya, Ajlan Aktuğ ve Savaş Yurttaş’ın rol alacakları «Ne İnsanlar Var» adlı dizi ile ilgili olarak Sibel Egemen şöyle konuşuyor:

«Toplumumuzda bulunan çeşitli insan tiplerini olumsuz ve olumlu yönleriyle ekrana getirmeyi amaçlayan müzikal oyunda güldürürken düşündürmeye, insanoğlunu her yönüyle tanıtmaya çalışacağız… Her hafta bir bölümü yayınlanacak olan müzikal oyun şu dizelerle başlayacak: «Canlıların içinde / Bizim ayrı yerimiz / Bizler insanoğluyuz / Gelişmiştir beynimiz.»Sonra bir de şu özelliği var. Oyundaki tipler, eleştirilen konuyu önce düşünürler, sonra da en doğrusunu sergilerler.»

Bir zamanlar «Sokak Kızı İrma» adlı bir müzikal gösteride oynamak için hazırlıklar yapan, ne var ki, daha sonra bundan vaz geçen Sibel Egemen, sözlerini şöyle sürdürüyor:«Müzikal oyunları öteden beri severim. Kandemir Konduk’un ‘Ne İnsanlar Var’ adlı müzikal oyununda solist olarak rol almam istenince düşünmeden kabul ettim… Böylece müzikal oyunlara karşı olan özlemimi de gidermiş olacağım.»

Şimdilerde Sibel Egemen, kamera önüne geçeceği günü sabırsızlıkla beklerken, bir yandan da Ramazan ayında yayınlanacak olan «Ne İnsanlar Var» müzikali için ilginç giysiler hazırlıyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-23-sayisi)

26.11.2020 05:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar