Menü

Sinema Dünyasından

FİLMİNİN HOLLYWOOD GALASINI TAM 24.000 KİŞİ SEYRETTİ

GEÇEN YIL, sinema dünyasının en çok beğenilen filmi «M.A.S.H.» bir yandan dünya sinemalarında hasılat rekoru kırarken öbür yandan da, Hollywood filimcileri, bu filmin şöhretine layık muhteşem bir gala tertiplemek için harekete geçtiler. Bu büyük galanın hasılatı, para sıkıntısı çeken yaşlı sinema sanatçılarına verilecekti.M.G.M. şirketinin öncülüğüyle girişilen bu gala teşebbüsü, gerçekten büyük bir başarıyle gerçekleştirildi. Önce, Film, 70 milimetrelik Film haline getirildi. Yirmi beş bin kişi alan kapalı spor salonu Astrodome da gala gecesi için kiralanınca mesele kalmadı. «Son yılların en muhteşem galası» diye nitelendirilen «M.A.S.H.» galası, Hollywood’un eski şanısa, şöhretine yakışan parlak bir galaydı.

BETTE DAVİS SANAT HAYATININ 100. FİLMİNİ ÇEVİRİNCE HOLLYWOOD YERİNDEN OYNADI!…

Altmış iki yaşındaki yıldız Bette Davis, bugünlerde çok heyecanlı. Nasıl heyecanlı olmasın, önümüzdeki günlerde, yüzüncü filmini çevirmeye başlayacak. «Bette Davis yüz Film çevirmiş, bu da iş mi, bizde eloğlu, iki yılda bunu yapıyor» demeyin. Hollywood’da filimlerinin sayısı 35’i 40’ı geçen sanatçı parmakla gösterilecek kadar azdır. Bette Davis sevinmekte, heyecanlanmakta yerden göğe kadar haklı…JANE EYRE 1971

İngiliz romancısı Charlotte Bronte’nin ölümsüz eseri «Jane Eyre» ikinci defa filme çekilmektedir. İngiltere’de romanın geçtiği yerlerde çekilen yeni «Jane Eyre» de başrolleri Susannah York ve George G. Scott oynamaktadır.

İlk «Jane Eyre» filminde Joan Fontaine ve Orson Welles başrolleri paylaşmışlardı. Rejisör Delbert Mann, ikinci «Jane Eyre» in romana tamamen sadık kalınarak çevrildiğini belirtmektedir.MAUREEN O’HARA YILLAR SONRA BEYAZPERDEDE

Elli bir yaşındaki torun sahibi Maureen O’Hara, yıllarca beyazperdeden uzak kaldıktan sonra, geçenlerde başladı.

Kızıl saçlı yıldızın rol arkadaşı da kendisi gibi emektar bir san’atçı: John Wayne!…

İki eski arkadaş, Film çalışmalarını büyük bir dostluk havası içinde devam ettiriyorlar. Maureen O’Hara, önümüzdeki yıl, bir iki Film daha çevirmek üzere kontrat imzaladı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1971-tarihli-1-sayisi)

24.11.2020 01:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar