Menü

Sinema Dünyasından

RİCHARD JOHNSON, eski eşi Kim Novak ile evlenmeden önce adı sanı pek duyulmamış bir aktördü. Fakat genç adam, eşinden ayrıldıktan sonra sinemada şansı açılıverdi, durmadan filim çevirmeye başladı. Bu arada çeşitli gönül maceralarına da adı karıştı, ama Richard Johnson hala Kim Novak’ı unutamadığım açıklamakta bir mahzur görmüyor. Netekim geçenlerde de bir fırsatını bulunca uçağa atlayıp Amerika’ya gitti, acele Kim ile görüşüp tekrar Londra’ya döndü.VANESSA REDGRAVE, geçenlerde Londra’da tertiplenen Amerika aleyhindeki gösterilere katıldı. Nümayişçilerin önünde Amerikan elçiliğine yürüyen Vanessa’nın bu davranışının sinema çevrelerinde pek iyi karşılandığı söylenemez, üzün bir süre Amerika’da kalıp Amerikan filimcileriyle çalışan Vanessa için, «Amerikan dolarlarım alırken sesi çıkmıyordu ama,» diye söylenip serzenişte bulunanlar da var.

PAMELA TİFFİN, Hollywood filimcileriyle arasının açılmasına önce çok üzülmüştü. Fakat İtalyan filim çilerinden cazip teklifler almca genç yıldızın neşesi yerine geldi. Bir ara Hollywood’a gidip işlerini tasfiye ettikten sonra, tamamen Roma’ya yerleşti. Pamela Tiffin önümüzdeki günlerde Ugo Tognazzi ve Nino Manfredi ile beraber «Kili Me With Kisses» (Beni Öpücüklerle Öldür) isimli bir komediye başlayacak.PRENSES İRA FÜRSTENBERG, özel hayatmda olduğu gibi sinemada da «Meşum Kadın» «Femme Fatale» tipini adamakıllı benimsemiş görünüyor. Genç prenses, son olarak «The Vatican Story» (Vatikan’ın Hikayesi) isimli filimde de meşum kadın rolü oynadı.

LEŞLİ E CARON, geçenlerde Hollywood’a geldi. Aynı günlerde yıldızın eski sevgilisi Warren Beaaty’nin de Hollywood’da olması, genç yıldızın yakınlarını epey endişelendirdi. Fakat tahminlerin aksine, eski sevgililer birbirlerine gayet iyi muamele ettiler ve herhangi bir dedikodu ya sebebiyet vermediler.

CHARLİE CHAPLİN, Rod Steiger ile eşi Claire Bloom’u İsviçre’deki evine davet etti. Oscar kazanmış aktörle eşi, önümüzdeki günlerde Hollywood’dan İsviçre’ye gidecekler. Ünlü kan – koca, İsviçre tatilinin bir haftadan fazla süremeyeceğini belirtiler.MİCKEY ROONEY, yakında, günümüzün çılgın gençliğini anlatan bir filimde oynayacak. Bir zamanların çocuk aktörü, «Skidoo» adım taşıyan bu filimde Jackie Gleason ve Carol Channing ile başrolleri paylaşacak.

GEORGE HAMİLTON, Amerika Cumhurbaşkanının kızı Lynda ile gezip tozduktan sonra şöhretini artırınca bu defa da bir başka ünlü Amerikalı’nın, Dean Martin’in kızıyle flört etmeye başladı. George Kamilton ile Dean Martin «Star Spangled Girl» isimli filimde başrolleri paylaşacaklar.ALAİN DELON, Che Guevera’nın hayat hikayesinden alınacak filimde Che Guevera’yı canlandırmayı reddetti. Sebep, çalışma programının çok yüklü olması…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-20-sayisi)

16.11.2020 08:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 18:13

  Nuri Arslantaş

  böyle kısa yazılarık cok seviyorum cok ince bilgi veriyor
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 16:12

  HALİT KUMRU

  vay be alain delon cheyi oynamyı reddetmiş :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 18:13

  AYDIN AK

  resimde ki kara atlı prens kim bilen var mı :D