Menü

Sinemadan Dedikodular

GÖKÇER YENİDEN PERDEDE

Sinemadan DedikodularUzun süreden beri film çalışmalarına ara veren Devlet Tiyatrosu Genel Müdürü, ünlü aktör Cüneyt Gökçer, konusu Hazret’i Muhammed devrinden 100 yıl sonra geçen “İlahi Davet” adlı filmde Ethem’in oğlu İbrahim rolünü oynamaktadır. Rejisör T. Fikret Uçak yönetiminde çevrilen filmin öbür rollerinde Tijen Par, Muzaffer Tema, Ali Şen, Hüseyin Kutman, Kadri Ögelman, Tevhit Bilge, Salih Güney, Ömer Dönmez oynamaktadır. Tijen Par, Belh ülkesinin hükümdarı rolündeki Muzaffer Tema’nın kızı, fakir Hüseyin Kutman’ın eşi ve Cüneyt Gökçer’in annesi rolündedir. Yapımcı firma Dede Film sahibi Mahmut Dedehayır, Cüneyt Gökçer’in bu rolü binbir rica ile kabul ettiğini söylemekte “Cüneyt Beyin rolü kabul etmesi bizim için büyük lütuftur. Çünkü kendisi doğuştan artist, büyük oyuncu. Sesi, fiziği Türkiye’de tek aktör olarak Cüneyt Gökçer’i gösterebilirim” demektedir.

BATTAL GAZİ

Türk Sinemasında yönetmenlerin belli başlı görevlerinden biride Türk Sinemasının vefakar seyircisini bol bol ağlatmak ve dertlerine dert katmaktır. Bu konuda Yeşilçam’da isim yapmış bir sürü rejisör arasında şüphesizki yılların ” ağlatıcısı” Muharrem Gürses’den bahsetmemek elden gelmez. Muharrem Gürses yıllardan bu Ü yana Yeşilçam’da ağlatma konusunda her zaman için birinci sırayı muhafaza etmiş, ve diğer meslekdaşlarını her zaman için geri planda bırakmıştır. En son olarak Yeşilçam da tarihi filmlerin geçer akçe olmasından sonra daha önce denemiş olduğu tarihi film türüne bir dönüş yapan ağlatan rejisör, kendi şirketi adına çok iyi bilinen ve satış rekorları kıran Battal Gazi Destanını çekmiştir. Apdullah Ziya Kozanoğlu’nun eserinden perdeye aktardığı bü kordelada “nasıl olsa iş yapacak” gerekçesiyle son derece rahat davranan usta ağlatıcı, ün yapmış şöhretlere yer vermektense filmi ucuza kapatmak yolunu seçmiş ve son zamanlarda kendi adına yaptığı bütün kordelalarda oynattığı oğlu Atilla Gürses’e bu kordelada rol vermiş ve ağlatan rejisörün oğlu bu kordelada baş rolü oynamıştır. Yanda, bu kordelada oynıyan Atıf Kaptan filmin seks ve heyecan sahnelerinden birinde Atilla Gürses ve filmin vamp kadınıyla görülmektedir.

ŞİMDİ DE ALKOLİK

Sinemadan DedikodularBu yıl aynı hızla gittiği takdirde en çok film çeviren kadın oyuncu “ünvanını Türkan Şoray’ın elinden kimsecikler alamıyacak… Bir ayını sadece bir filme ayıran Şoray Çalıkuşu filmini tamamladıktan sonra yine durup dinlenmeden çalışmalara başladı. Artık erkek oyuncular üzerinde belirli bir hegomanya kuran ve bir filmi tek basma alıp götüren Şoray, en son çevirdiği kordelalardan birinde bir çingenenin hayatını canlandırmış ve bu kordela, aynı filmde Ediz Hun oynadığı halde özellikle Türkan Şoray tarafından baştan sona kadar götürülmüştü… En son olarak Şoray Saner Film adına bir kordelada daha yerli sinemanın jönprimiyelerinden birini gölgesinde bıraktı. Ataların Günahı adında, Saner Film şirketi hesabına çevrilen kordelada Şoray, filmde Yusuf Sezgin’in de rolü olduğu halde bütün filmi tek başına yürüttü. Hulki Saner tarafından yönetilen ve senaryosu Adnan Saner tarafından yazılan bu kordelada Türkan Şoray’ın annesini Aliye Rona oynuyor… Aynı filmde ayrıca Reha Yurdakulun’da rolü var.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1966-tarihli-531-sayisi)

 

01.09.2015 09:33

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:05

  Soner Çiftalan

  ayy dedikoduara bakkk
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 16:40

  AHMET SEZEN

  o nasıl tepki soner ben bayanların dikkatini çeker zannederdim :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 16:41

  SUZAN İLERi

  ne olaylar ne olaylar :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 16:41

  NUR HAYAT YÜZEN

  biz bayanların en çok sevdiği haber sanırım :D