Menü

Sıra Ercan Turgut’ta

BEYOĞLU Evlendirme Dairesi’nin önüne biriken kalabalık, Ercan Turgut ile nişanlısı Nihan Bol’u görünce aynı soruyu bir. birlerine sormaya başladılar:

«Ercan Turgut nikahlanıyor mu?»

Ancak gerçek başkaydı. Ercan Turgut, arkadaşı Çetin Sarp’ın ısrarı ile hayatında İlk kez nikah şahitiiği yapmayı kabul etmişti. Ayfer Tetikoğlu ile Çetin Sarp çiftinin bu mutlu gününde nikah masasındaki yerini alırken, hem Ercan Turgut, hem de nişanlısı Nihan Bol, heyecanlı görünüyorlardı. Kolay değil, karşılarında duran mutlu çiftin heyecanını yakında onlar da yaşayacaklardı. Nikah töreni süresince gelecekte yaşayacakları heyecanı ikisi de hissettiler.Alkışlar ve çiçekler arasında kıyılan nikahın ardından tebrikler başladı. Ercan Turgut ile Nihan Bol yine yanyana duruyorlardı. Adeta bir nikah töreninin nasıl olduğunu iyice inceliyorlardı. Bir ara Ercan Turgut şöyle konuştu:

«Bugün yaşamış olduğum heyecanı hiçbir zaman unutamayacağım. Nihan’la birlikte biz de nikah masasına oturacağız. Şu anda kesin bir tarih veremeyeceğim ama, bu yakın bir gelecekte olacak. Bugün buraya gelişimiz iyi oldu. Bir yerde kendi nikahımızın provasını yapmış olduk.»

Davetliler, nikah töreninden sonra yavaş yavaş Beyoğlu Evlendirme Dairesi’ni terkederlerken birkaç müziksever Ercan Turgut’a şöyle sesleniyordu:«Darısı senin başına…»

Genç sanatçı otomobiline binerken, şöyle konuşuyordu:

«Bir gün biz de nikah masasına oturacağız. O gün tüm müzikseverler nikah törenimize davetlidirler.»

Ne var ki, tüm ısrarlara rağmen Ercan Turgut ne zaman nikahlanacağını kesin olarak söylemedi. Bildiğimiz kadarıyla sanatçı Eylül ayı içinde nikahlanacak.. Bakarsınız Ercan Turgut’un nikah şahidi olması sanatçıya uğur getirir ve en yakın tarihte dünyaevine giriverir…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi)

06.10.2020 21:37

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar