Menü

Siyah Tanrıça Grace Jones

PLAK ve sahne dünyasının ‘Siyah Kraliçe’si Grace Jones’un hayranları artık ondan çekiniyorlar. Çünkü Jones her yere dev gibi bir boks şampiyonu ile gidiyor.

Grace Jones, güzel sesi, iyi seçilmiş parçaları ve sahnedeki ilginç gösterileri ile büyük bir hayran kitlesine sahip. 30 yaşındaki zenci sanatçı, gittiği her yerde hayranlarının hücumuna uğradığı için kendine bir koruyucu tutmuş: İsveçli Hans Lundgren… 1,90 cm. boyunda, sarı saçlı, mavi gözlü, 25 yaşındaki bu genç, Grace Jones’u korumaktan arta kalan zamanlarında tekme boksu denen Tayland boksunu yapıyor. Grace Jones’un böyle bir gardiyan tutmasının nedeni ise ilginç: Acapulco’da konser sırasında seyircilerden biri sahneye fırlayarak üzerine saldırmış, onu soymaya başlamış ve Grace kendini bir anda çıplak buluvermiş sahnede. Bunun üzerine saldırgan gencin üzerine atılarak tırmalayıp, ısırmaya başlamış. En sonunda seyircilerden biri müdahale ederek genci bir yumrukta indirmiş ve böylece Jones kurtulmuş.«Eğer» diyor Jamaikalı sanatçı, «Hans o zaman da koruyucum olsa idi, saldırgan sahneye fırlamadan önce biraz düşünürdü.»

Grace Jones, Hans’la Avustralya’daki konserinde karşılaşmış. Ve Hans’ın Sydney’deki koruyuculuğundan sonra da anlaşmışlar.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-7-sayisi)

04.10.2020 21:08

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar