Menü

Şu Güzelliğin Fakında Değiller

Aşırı kilolarını attıktan sonra büyük bir umutla sinemaya yeniden dönüş yapan Ayşen Cansev ancak iki film çevirebildi. Bu duruma en çok üzülen de annesi Neriman Cansev… Kızının her şeyiyle yakından ilgilenen annesi, Ayşen Cansev’in güzelliğini kimsenin görmemesinden bakın nasıl dert yanıyor.

Toplumda ya da etrafınızdaki tanıdık kişilerde çok sık rastlamışsınızdır anne ve babaların çocukları ile övündüklerine… Örneğin başarılı bir erkek evlada sahip olan bir baba “Tıpkı benim gençliğim, ya da aynen benim gibi” sözcüklerini kullanırken, kendisine pay çıkarmada geri kalmaz. Bu arada anneler de kızlarını yere göğe koymazlar… Bir de kızlarını sadece mahalle ve yakınlan değil de, bir çok kişi tanıyorsa, annelerin övünme biçimi daha değişik şekillerde olur. Ne de olsa ünlü kız anasıdırlar…Ünlü derken sanatçıları kastediyoruz… Yıllar yılı kızlarının yanında analarını gördük ve gördünüz. Bunlar kızlarının her şeyiyle yakından ilgilendikleri gibi onun giyeceği kilota kadar kendileri seçerlerdi. Zamanla bu anneler baskısı yıkıldığı halde, Ayşen Cansev gibileri de tam tersi, her işlerini annelerine yaptırmaktan büyük zevk alıyorlar.

Evet, Ayşen Cansev ile annesi Neriman hanım elmanın iki yarısı gibiler… Ne bir dakika ayrı kalıyorlar, ne de birbirlerinden habersiz bir iş yapıyorlar… Aralarındaki bu bağlılığı fotoğraflardan anlamanız da mümkün. Baksanıza… Ayşen Cansev çırılçıplak soyunup, dökünmüş, annesinin önüne ve Neriman hanım da en usta biçimde kızını yoğurdukça yoğuruyor…Hem de büyük bir zevkle… Kızını herkesten güzel bulan Neriman hanım uzun süredir evinde oturan ve ancak bir yıl içinde iki filmde oynayan Ayşen Cansev’in sürekli bir çalışma temposu içinde olmamasına fazlasıyla üzülüyor. Ve bu üzüntüsünü de şöyle dile getiriyor…“Övünmek gibi olmasın ama kızım her bakımdan güzel. Şu güzelliğe bakın… Hem iyi oyuncu, hem de dişi… Onun eline su dökemeyecekler ”

Evet, Neriman hanım kızının güzelliğinin farkına varılmamasından yana bir hayli dertliydi. Ama “Bir gün” diyordu “Bir gün sıraya girecekler ona sahip olmak için…”

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-37-sayisi/)

15.10.2020 13:22

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar