Menü

Suna Pekuysal Adaklar Adadı

İNSANLARIN yaşamları boyu bitip tükenmeyen arzuları vardır… Para kazanmak, ev sahibi olmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak, okul bitirmek, sağlıklı olmak…

Bunlara sahip olmak için de devamlı mücadele içindedir… Durmadan çalışır ve sağlığını korumak için de elinden geldiğince dikkatli olur. Tabii bu arada yatırlara inancı olanlar da adaklar adarlar.Böyle inancı olanlardan biri Suna Pekuysal… Sanatçı ev sahi olmak için, çocuğunun başarılı eğitim devresi geçirmesi için sağlıklı, dertsiz, kazasız bir geçirmek için evlerinin yakınında «Zuhurat Baba’ya gidip adaklar adıyor.

Ünlü oyuncu, sezonu tam istediği gibi kapatması üzerine, geçtiğimiz günlerde adağını yerine getirdi ve, «Zuhurat Baba»yı ziyare gelenlere lokum dağıttı, onların adaklarından alıp yedi.

Daha sonra da bize dönerek şunları söyledi :

«Çeşitli isteklerimin gerçekleşmesi için sık sık Zuhurat Baba’yı ziyaret eder, adak adarım. Sırtımın geçmesi, ev sahibi olmak ve dertsiz kazasız bir tiyatro sezonu geçirmek için adaklarım vardı. Çok şükür bu yıl da sağlıklı, kazasız sahne çalışmalarımı bitirdim… Bunun için de Zuhurat Baba’ya gedim. Diğer isteklerim de gerçekleşince yine ziyaret edeceğim.»Suna Pekuysal, bu konuşmada sonra bize bir çok batıl itikatı olduğunu da söyledi ve bu itikatlarında birkaçını şöyle sıraladı :

«Merdiven altından geçmem, çarşamba günleri çamaşır yıkamam, ayna kırılmasının tatsız bazı olaylara neden olacağına inanırım. Bu tür inanışları olmayanlar için böyle düşünceler komik gelebilir, ama ben bunlara dikkat etmezsem çok huzursuz oluyorum. Her an başıma bir dert çıkacakmış gibi geliyor.» dedi.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi/)

14.01.2021 17:24

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar