Menü

Suzan Avcı Kızına ”Binnaz” Adını Verdi

Güzelbahçe Kliğinin, caddeye bakan odalarından birinin perdeleri, iyice kapatılmış, ışık loşlaştırılmıştı. Beyaz çarşaflı bir yatakda, solgun yüzlü genç bir kadın yatıyordu. Sarı saçları yastığın üzerine dağılmış, elleri karnında kenetlenmişti. Her zaman özenle makyaj yaptığı yüzünde şimdi bir acının geçmiş yorgunluğu okunuyordu. Yanında oturan kardeşine bakarak:– Biraz su verebilir misin bana, dedi.

Türk Sinemasının vefakar oyuncularından Suzan Avcı geçtiğimiz hafta içinde, doğum sancıları çekmeye başlamış ve hemen Güzelbahçe Kliniğine kaldırılmıştı.

Eşi senarist Erdoğan Tünaş, Sevda Ferdağ ve Avcı Kardeşlerin bir an bile yalnız bırakmadıkları oyuncu, çok güç bir doğum yapmış ve ancak sezaryanla çocuğunu dünyaya getirebilmişti.

51 santim boyunda ve 3 kilo 400 gram ağırlığında olan çocuğa babası, Binnaz adını vermişti. Göbek adını da Fatma olarak Sevda Ferdağ koyuyor ve küçük Binnaz Fatma Tünaş, bir oksijen çadırında,uyumaya başlıyordu. Bütün bir gece boyunca, karısının acı çektiğini söyliyen Erdoğan Tünaş üç paket sigara ve 10 kahve içerek sabahı etmişti. Sevda. Ferdağ’ın, kendilerini bir saniye bile yalnız bırakmadığını söyliyen Tünaş, karısının çektiği acıyı anlatmaya çalışırken, gözleri doluyor ve:– Şimdi neden “Ana hakkı ödenmez” dendiğini anladım, diyordu.

Suzan Avcı, ancak doğumdan altı saat sonra kendisine gelebilmiş ve acıları hafiflemişti…

Bütün gece acıdan kabus geçirdiğini söyliyen güzel oyuncu:

– Kerata düşüne düşüne dünyaya geldi, diyordu. Doktorların, söylediğine göre, eli şakağında olarak doğmuş.Sonra halsiz halsiz gülümsiyerek:

– İnşallah hayatı, böyle koyu, koyu düşüncelerle değil, pembe olaylarla geçer, diyordu.

10 gün hastahanede kalacak olan Avcı, ancak bir yıl sonra filim çevirmeye başlıyabilecekti. Fakat kızım kimselere bırakamıyacağını söylüyor ve:

– Bu konuda ancak anneme güvenebilirim, diyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-763-sayisi)

25.02.2021 20:39

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 10:30

    Gizem Ersoy

    Calgıcı karısı binnaz mı yoksabu :D