Menü

Sylvester Stallone Aşk Sarhoşu

Bir gün kaldığım otelin resepsiyonunda çalışan görevli bana bir mektup getirdi. «Size vermemi söylediler efendim» dedi. Yine hayranlarımdan gelmiştir diyerek önce önemsemedim.

Fakat zarfın üzerindeki «Sly için» yazısı ilgimi çekti. Zarfı açtım. Küçük bir notta aynen şunlar yazılıydı: «Red Sonja, Rocky ile tanışmak istiyor.»Sürekli olarak çalışıyordum, ama bu bana yetmiyordu. Büyük bir duygu boşluğu içinde bulunuyordum. Sevecek birine ihtiyacım vardı. Bu öyle bir insan olmalıydı ki beni kendine çekmeli, yaşamımda bir yıldız gibi parlamalıydı. Bu parlayan yıldız kısa bir süre sonra doğdu.

Bir gün kaldığım otelin resepsiyonunda çalışan görevli bana bir mektup getirdi. Her gün binlerce mektup aldığım için önce fazla önemsemedim. Yine benimle tanışmak ya da beraber olmak isteyen ateşli hayranlarımdan biridir dedim kendi kendime. Fakat zarfın üzerindeki «Sly için» yazısı dikkatimi çekmişti. Beni sadece yakından tanıyanlar adımı böyle söyleyebilirlerdi. Ancak zarfı açtığımda daha da şaşırmıştım. Küçük bir notta «Red Sonja, Rocky ile tanışmak istiyor» sözcükleri yazıyordu.Tesadüfler, yaşamımı değiştiriyor

Bana bu notu yollayan, genç bir yıldız adayı olan Brigitte Nielsen’di. Onu fotoğraflarından tanıyordum. Son filmimde benimle birlikte oynamak isteyen kızların arasındaydı ve fotoğraftaki çarpıcı güzelliğini gördüğüm andan itibaren vurulmuştum. İşte aradığım insan bu demiştim.

Notu okuduğumda heyecandan ne yapacağımı şaşırmıştım. Ellerim titreyerek hemen verdiği telefonun numaralarım çevirdim… Büyüleyen sesiyle Red Sonja karşımdaydı. Otelin lobisinde buluştuğumuzda heyecanımı hala yenememiştim. Bütün cesaretimi toplayıp, son filmimde onunla oynamak istediğimi söyleyince verdiği cevap beni şaşırtmıştı. «Benden iyisini bulamazdın» dedi. Onun bu kararlı ve ne istediğini bilen kişiliği, kendisine karşı duyduğu güven, beni daha da büyülemişti. Güzelliğini zekası ile bütünleştirebilen bir kadın… Yıllardır aradığım insan karşımdaydı işte…Brigitte benim hayallerimin kadınıydı ve sonunda ona kavuşmuştum.

Geceleri uyuyamaz olmuştum

Brigitte’le birlikte Rocky 4’te oynamaya başlamıştık. Olağanüstü güzelliği ile oyun gücü, beni büyülüyordu. Mutluluktan adeta sarhoş olmuştum. Ne kadar belli etmemeye çalışsam da ona karşı olan ilgimin farkındaydı. Bazen kamera arkasından gizlice onu seyrederdim. İçimdeki bütün boşluğu bir anda doldurmuştu. Geceleri gözümü kırpmadan onu düşünür bir an önce sabah olmasını ve film setinde onunla yeniden bir araya gelmeyi düşlerdim.Brigitte çok zeki bir kadındı. Beni kendine çeken en önemli özelliklerinden biri de buydu zaten. Kısa bir süre sonra ilgimi gizleyemez olmuştum. O da bana karşı kayıtsız değildi. Artık ikimiz de beraber olmak, ya da yalnız kalmak için fırsatlar yaratmaya çalışıyorduk.

Sık sık birlikte yemeğe çıkıyor, Rocky 4’ün kazanacağı başarıya birlikte kadeh kaldırıyorduk. Konuşurken gözlerimi ondan ayıramıyordum. Bir mıknatıs gibi beni kendine çekiyordu. Artık onsuz nefes alamaz olmuştum. Arkadaşlığımızın ilerlemesiyle birlikte, birbirimize karşı hissettiğimiz duyguları yavaş yavaş anlatmaya başladık. Filmin çekimleri bitmişti ama biz hala beraberdik.Hayatımın kadını oldu

Brigitte’in varlığını her an yanımda hissetmek istiyordum. Ancak hırslı bir insandı. Bir yerlere ulaşmak istiyordu. Birbirimizi her yönümüzle tamamlıyorduk. Sonunda kararımı verdim. Onsuz yapamayacaktım ve evlenme teklif ettim. «Evet» dediğinde mutluluktan neredeyse kanatlanıp uçacaktım. Sonunda evlendik. Her an birlikte olmak istiyorduk. Artık onu yanımdan ayıramazdım. Son filmim «Kobra»da da birlikte oynadık.

Şimdi dünyanın en mutlu insanı gibi görüyorum kendimi… Hakkımızda pek çok dedikodu çıkartılıyor ama hiçbirine kulak asmıyoruz. Önemli olan birbirimize karşı duyduğumuz sonsuz sevgi… Ve tek isteğimiz bu mutluluğun yaşamımız boyunca devam etmesi…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-36-sayisi)

02.03.2021 05:07

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar