Menü

Talihsiz Ajda Pekkan

– «İki bavulum eksik. Onları bulmadan gitmem.»

– «Ajda Hanım, no’lur siz uçağa binin. Biz arkadan yollarız.»

– «Olmaz olmaz… Bavullarımı bulmadan bir yere gidemem!»

Yukarıdaki konuşmalar, geçen pazar saat 9.40’ta Yeşilköy Havaalanında geçiyordu. Bavullarını arayan kadın Ajda Pekkan, uçağı kaçırmak korkusuyla yerinde duramayanlar ise, Selçuk Başar ve Başar Tamer’di. Yani, sizin anlayacağınız, Barselona Festivalinin üç yolcusu.

27 – 28 – 29 eylül tarihlerinde İspanya’da yapılacak olan festivale Türk ekibi Ajda Pekkan’ın yüzünden az kalsın katılamayacaktı. 9.30’da kalkacak uçağa en erken gelen Başar Tamer oldu. Hareketten yarım saat önce yanında kendisi kadar uzun olan kız kardeşi ve birkaç arkadaşı ile geldi. Sevinç, heyecan karışımı bir his içinde bulunduğu her halinden belli. oluyordu. Fakat Başar’ın sevinci, hareket saati yaklaştıkça, Selçuk Başar ve Ajda Pekkan’ın hala gelmemesi yüzünden azaldıkça azaldı… Sonunda da öfkeli bir heyecana bıraktı yerini. Her dakika geçişinde Başar gibi artık hepimizin yüreği erimeye başlamıştı. Nihayet ufuktan Selçuk Başar göründü. Arkadan da Ajda…

Ajda koyu kahverengi pantolon – etek ve ceket giymiş, saçlarını arkadan toplamış, Şerif Yüzbaşıoğlu’nun kolunda aheste – beste yürüyordu. Terminal binasında hiç gazeteci bulunmadığından sadece «SES» objektifine pozlar verip muayeneye girdiler ve işte gerçek festival orada oldu. Mesele, Ajda Pekkan cephesinden, gerçekten çok üzücüydü. Zavallı Ajda’cığın 14 tanecik bavulundan ikisi her ne hikmetse kaybolmuştu. Uçağın pervaneleri çalışıyor, Ajda, «bavulum da, bavulum» diyor, Selçuk Başar ve Başar Tamer sinirlerinden dudaklarını kemiriyorlar, tırnaklarını yiyorlardı. Nihayet iki «Başar» lar Ajda’yı ikna ettiler, adeta ite – kaka uçağa soktular.

Barselona Festivali’nde finale kalan 25 şarkı, iki şekilde yarışacaklar: Birincisi büyük orkestrayla ki, bunu Barselona’ya bandı giden solist okuyacak. Diğeri küçük orkestrayla. Küçük orkestranın eşlik edeceği solist sa başça olacak.

Festivalde Selçuk Başar’ın bestesi «Ve Ben Şimdi» yi Ajda Pekkan büyük orkestrayla, Başar Tamer ise, küçük orkestrayla halk önünde söyleyecekler.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-40-sayisi)

10.08.2019 22:20

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 16:03

    AYŞE BÜYÜK

    14 tane bavul mu :D ve ikisinide bırakmakk istememiş helal olsun bütün evi ispanyaya götürmeye kalkmıs heralde ajda pekkan :D
  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 16:03

    SELİN MASUM

    şimdi böyle birşey olacagını sanmıyorum o zamanlar çok kazanamıyodu heralde şimdi herseyi gittiği yerden alıyordur :D