Menü

Tamer Yiğit Yeşilçam’ı Yakıp Kavuruyor

Tamer Yiğit Yeşilçam'ı Yakıp KavuruyorGerçekten 1967’nin şanslı oyuncularından sayılırdı Tamer Yiğit. Bu söz konusu “Şans” Türk Sinemasındaki yeriyle durumuyla ilgiliydi daha çok. Çünkü 1967 yılı, aşk konusunda ” Uğurlu” geldi denemezdi. Bilindiği gibi Tamer Yiğit’in yıllardır bir Anadolu çocuğu mertliğiyle “Kadınım” deyip, bağrına bastığı Sevda Ferdağ’dan ayrılmıştı. Ayrılmışlardı… Durum ne olursa olsun bunca yıllık beraberlikten sonra birdenbire kopmaları, ayrılmaları gerçekten ne Tamer Yiğit, ne de Sevda Ferdağ için kolay olmuştu. Dayanılması güç, duygusal bir meseleydi bu… İşte Tamer Yiğit’in şanssızlığı buradan geliyordu sadece.

1967 deki bu kaybına karşılık, kazandığı sinemadaki yeriydi. Bu yıl büyük bir güç sarfederek, önce hantallamayayüz tutmuş vücud yapısını inceltmiş, böylece de ilk olumlu davranışını ortaya koymuştu. Vücud yapısındaki bu değişme, zorunlu olarak bir takım şeyleri de değiştirmişti. Bir zamanların unutulmuş oyuncusu Tamer Yiğit, ünlü erkek oyuncuların arasına rahatlıkla girebilecek duruma gelmişti artık.

Yiğit 1967 yılı içinde, bugüne kadar tam 8 filmde oynamıştı. “Namus Belası” “Zehirli Dudaklar”,”Erkek Adam Sözünde Durur,” ” Aslan Yürekli Reşat”, “Sen Benimsin ” Üvey Ana” “Akbulut, Maikoçoğlu ve Karaoğlan’a Karşı” ve “Dördü De Seviyordu” 1967 yılında çevirdiği filmlerdi Tamer Yiğit’in. Artık Gönül Akkor, Sevim Çağlayan gibi şarkıcılarla oynayıp, onların gölgesinde yaşamaktan sıyırmıştı kendini. Selda Alkor, Hülya Koçyiğit, bu yıl karşılıklı oynadığı partönerlerdi…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-578-sayisi)

31.08.2015 18:26

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:51

    Ayşe İnan Kamber

    ayyy ne yakısıklıydıııı