Menü

Tamer Yiğit’in Babalık Skandalı

ATamer Yiğit'in Babalık Skandalısliye Hukuk Mahkemesine başvuran genç ve güzel bir kadın, kucağındaki bir yaşındaki çocuğun, film artisti Tamer Yiğit’ten olduğunu iddia ediyor, 15 bin lira tazminat ve 750 lira nafaka istediğini bildiriyordu. Kadının adı Saadet Tünay’dı ve mahkemeye verdiği dilekçede, liseli bir kızken tanıştığı Tamer’den hamile kaldığım, evlenmek konusunda da artistin kendisini oyalayıp, doğumdan sonra da tanımak istemeyip, çocuğunu inkar ettiğini ileri sürüyor, tazminat ve nafaka talebini tekrarlıyordu.

Her şey altı ay öncesinden başlamıştı. Yılbaşına yakın günlerde Saadet Tünay, kucağındaki altı aylık oğlan çocuğunun poz poz fotoğraflarım çektirmiş ”Oğlumun babası Tamer Yiğit’tir” diye bütün sinema alemini şaşkına çeviren büyük bir suçlamaca bulunmuştu. Altı aylık çocuğun fotoğrafına bakanlar “Tıpkı da Tamer Yiğit. Ne kadar benziyor” demekten kendilerini alamamışlardı.Tamer Yiğit, durumunu oldukça sarsan bu olay üzerine hiç kimseden çocuğu olmadığını, kadım da tanımadığını ileri sürmüş, “Eğer doğruysa ispat etsin. Delil, şahit getirsin” demişti.

Tamer Yiğit, Yeşilçam’ın en saf jönprömiyesi idi. Üç yıl önce bir Anadolu kasabasından kalkıp, birden bire kendini bin bir türlü dalaverenin döndüğü sinemanın içinde bulunca büyük bir şaşkınlık geçirmiş, fakat kendini çabuk toparlıyarak, üç yıl beraber yaşadığı Sevda Ferdağ’m dışında adım büyük bir dedikoduya ve skandala karıştırmamıştı. Fakat gelin görün ki, bir pavyon kadını, onun sakin yaşantısını ikiye biçiyor, kucağındaki çocukla “Filmlerde herkes rol yapar. Bakalım hakim karşısında da rol yapabilecek, babalığım inkar edecek mi?” diyordu…

Çocuk olayının duyulmasının üzerinden altı ay geçtikten sonra, iş resmiyete dökülmüş, Saadet Tünay ağır bir tazminat ve nafaka isteğiyle mahkemenin yolunu tutmuştu. Bu durum karşısında nasıl bir tutum izliyeceği merak edilen Tamer Yiğit’le görüşmekte fayda vardı. Çok ağır bir suçlama karşısında kaldığım belirten film yıldızı bu konuda şöyle konuştu:

Tamer Yiğit'in Babalık Skandalı– “Olay mahkemeye intikal etmiştir. Ben de sizin kadar sonunun neye varacağını merak ediyorum. Adı geçen hanımla bugüne kadar hiç bir ilişkim olmamıştır. Kendisini Yeşilçam sokağından gelip geçerken görürdüm. Fotoğrafı yayınlandıktan sonra hatırladım. Çocuğun benden olduğunu iddia ediyor. Bunun için belirli delillere dayanması gerek. Bir ay, iki ay, on gün, bir gün, hatta bir saat beraber yaşamamız, görünmemiz şart. Sağlam deliller olmalı. Mektuplar, alınmış, verilmiş hatıralar gibi. Beraber yaşadığımızı gören şahitlere ihtiyaç var. Bugün kan tahlili bile yüzde 90 delil teşkil etmiyor. Sağlam deliller elde etmeden yola çıkması çılgınlık… Bunu kendisi de kabul ediyor. Mesleki rakiplerimden, bana husumeti olan insanlardan kuvvet alarak hareket ettiği muhakkak…

Adım bile doğru dürüst bilmediğim bu kadın, tahsil zamanı benden hamile kaldığım iddia ediyor. İstanbul’a geleli zaten 3 yıl oldu. Hayatında var olduğumu iddia ettiği zaman, ondan önce ve sonra acaba hayatına başka erkek girmemiş mi? Beni tanıdığım iddia ettiği zamanlarda vitrinlerde mankenlik yapmış. Pavyonlarda çalışıyor hala… Kendisiyle isim ve ilişki olarak hiçbir bağlantım yok. Evli bir çift bile çocuk yapmak için 2-3 yıl düşünüp öyle karar verirken, bu kadının hazır bir çocukla karşıma çıkıp hak iddia etmesi garip değil mi ? Hamileyken neden ortaya çıkıp “Beni Tamer iğfal etti” dememiş de, doğumdan altı ay sonra aklı başına gelmiş?

Şu kadarım söyliyeyim ki, benim karakterimde bir insan için mühim olmasına rağmen, vicdanen kendi çocuğum olduğunu kabul etseydim, mahkemeye gitmesine fırsat vermek değil, elinden çeker çocuğu alırdım. Fakat başkalarının çocuğuna babalık yapacak kadar da ruhsuz bir insan değilim. Olaydan son derece üzüntü duyuyorum. Yakında her şey belli olacak. Tanrı kuru iftiradan saklasın..”

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-561-sayisi)

01.09.2015 09:38

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 17:49

    MAHMUT YILDIRIM

    efendi adamdı tamer yiğit yapmamıştır tabiki öyle birşey
  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 17:50

    SELİN MASUM

    tamer yiğitte gibi saf sakin biriside olsa erkeklere güvenmiceksin işte