Menü

Tanju Gürsu Şampiyonluğa Oynuyor

Tanju Gürsu Şampiyonluğa OynuyorDoğma büyüme Trabzonlu olan Tanju Gürsu, koyu bir Trabzonspor taraftarıdır. En büyük arzusu Trabzonspor’u Birinci Milli Lig’de görmektir. Evvelki hafta Trabzonspor’un Kasımpaşa ile maçı vardı. Tanju, maçtan bir gece önce Trabzonsporlu futbolcuların kaldığı otele gitti. Futbolcularla birlikte bir gece geçirdi. Yeşilçam’daki hatıralarını, maceralarını anlattı, onları bol bol güldürdü. Kısacası Trazonspor’a kampta moral vermeye çalıştı. Ve maçtan önce de Ali Sami Yen Stadının soyunma odasında onlara şu vaadde bulundu:

– «Eğer şampiyon olur da Birinci Milli Lig’e terfi ederseniz, kulübe 10 bin lira mükafat vereceğim. Ayrıca her futbolcuya da beşer yüz lira… Hodri meydan!»

Trabzonspor o gön Kasımpaşayı 3-0 yendi, İzmirspor’un 2 puan gerisinden şampiyonluğa adaylığını koydu.

Tanju Gürsu Şampiyonluğa OynuyorMaçın ertesi günü Trabzonspor, Feriköy mezarlığının altındaki Baruthane sahasında antrenman yapıyordu. Tanju ile birlikte biz de bu antrenmana gittik. Soğuk, yağmurlu bir gün olmasına rağmen futbolcular antrenörleri Küçük Halil’in nezaretinde şevkle çalışıyorlardı. Tanju o gün futbolcuların yaptıkları her hareketi alkışladı, zaman zaman da aşka gelerek naralar attı. Hatta bir ara soyunup antrenmana bile çıkmak istedi. Antrenmanı tıpkı bir idareci gibi takip ediyordu. Arada bir de bize laf yetiştiriyordu:

– «Trabzonspor muhakkak şampiyon olacak. Bizi kimse durduramaz. Yalnız şikeden korkuyorum. Bir de büyük takımlar Trabzon uzak olduğu için bizim Birinci Lig’e terfi etmemizi istemiyorlar. Fakat laz uşağının, Karadeniz çocuğunun Milli Lige girmesini kimse önleyemez!»

Trabzonspor, 3-0’iık Kasımpaşa galibiyetinden sonra Kütahya’ya gitti 2-0 yenildi ve şampiyonluk imidi de epeyce zayıfladı. Fakat bu mağlubiyete rağmen Tanju hala ümitli: «Benim takımım mutlaka Birinci Milli Lig’e girecek» diyor.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-4-sayisi)

11.08.2019 00:24

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 27 Ağustos 2015 12:33

    BATUHAN AÇIKGÖZ

    bayağı inanmış ama büyük takımların yanında pek şansı yoktu trabzonun:D