Menü

Tarık Akan’dan Yönetmenlik Provası

Yönetmenlik Tarık’a yakıştı

Rolü gereği sık sık senaryolar okuyan Akan, canlandırdığı tipin kendisine yabancı olmadığını söylüyor. Rol arkadaşları ise yönetmenliğin Tarık Akan’a çok yakıştığını belirtiyorlar.Son filminde bir yönetmeni canlandıran Tarık Akan, «Bu filmimde aslında geleceğimi oynuyorum. İleride yönetmen olarak Türk sinemasına hizmet etmek amacındayım» diyor.

Ünlü sinema sanatçısı Tarık Akan, son filmindeki rolü ile yönetmenliğe soyunmaya başladı… Yönetmenliğini Ali Özgentürk’ün yaptığı, senaryosu Işıl Özgentürk’e ait olan «Su da Yanar» adlı filmde, ünlü sanatçı bu kez bir yönetmenin hayatını canlandırıyor.

«Bu rolü çok sevdim»

Filmdeki rolünü çok sevdiğini belirten Tarık Akan, «Aslında geleceğimi oynuyorum» diyor ve gelecekte mutlaka bir film yönetmek istediğini söylüyor. Yıllardır kamera önünde bulunduğunu belirten Tarık Akan, «Aslında yönetmenlik çok zor bir iş. Ancak yıllarımı verdiğim sinemada hep iyi bir gözlemci oldum. Bunun için iyi bir birikimim olduğuna inanıyorum» diye konuşuyor.Çok iddialı

Birkaç yıl içinde yönetmenliğe başlayabileceğini belirten ünlü sanatçı bu konuda şöyle konuşuyor: «Oyunculukda olduğum kadar yönetmenlikte de iddialıyım. Kimbilir belki de ilk çevirdiğim filmle ödül bile alabilirim. Amacım sinemamız için bir şeyler yapabilmek.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-47-sayisi)

21.01.2021 02:48

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar