Menü

Tarık Akan’ın Sörf Tutkusu

«Gelecek yaza başaracağım»

Havaların soğumasına aldırmadan sörf yapmaya devam eden ünlü oyuncu Tarık Akan, «Bu sene olmadı ama gelecek yaza sörf yapmayı mutlaka başaracağım ve herkesi şaşırtacağım» dedi…

Antalya’da film çeviren Tarık Akan, fırsat buldukça sörf yapmaya çalışıyor. Ancak bu işi beceremeyen sanatçı, kendisine takılanlara havanın rüzgarlı ve soğuk olmasını bahane gösteriyor.Tarık Akan, uzun ve atletik yapısına rağmen sörf yapmayı beceremedi… Antalya’da film çevirdiği sırada, deniz üzerinde adeta kayarcasına giden sörflere özenen ünlü sanatçı, ilk denemesinde başarısızlığa uğradı… Üzerinde küçük bir yelken bulunan sörfe çıkar çıkmaz denize düşüveren Tarık Akan, kendisine takılanlara, havanın çok rüzgarlı ve soğuk olmasını bahane gösterdi.

«Aslında becerirdim ama…»

Çekim aralarında ısrarla sörf yapmaya çalışan Tarık Akan, her seferinde denize düşünce, «Aslında yapardım ama galiba biraz boyum uzun geliyor» diyerek şöyle konuştu:«Okul sıralarında sporla daha yakından uğraşıyordum. Deniz sporlarının bütün türlerine de çok meraklıyımdir. Ancak film çalışmaları yüzünden spora ara verince formdan düştüm. Sörfde ise vücudun çok esnek olması gerekiyor. Bir de benim boyum çok uzun olduğu için, hareket gücüm çok azalıyor. Ama en kısa zamanda, bu sporu bir profesyonel kadar rahatça yapacağıma inanıyorum.»

Çok azimli

Havaların soğumasına rağmen sörf yapmaya devam eden ünlü oyuncuyu görenler, «Tarık, sporu galiba her şeyden üstün tutuyor» diye konuşuyorlar. Yeni doğan çocuğunu hala gidip görmeyen Tarık Akan, azimle sörf yaparken, genç eşi de minik bebeklerini büyütmeye çalışıyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-44-sayisi)

02.03.2021 06:39

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar