Menü

Tevfik Gelenbe Amigo Oldu

Bu sezon perdelerini «Karaman’ın Koyunu» adlı oyunla açan Tevfik Gelenbe, Kayserispor’un amigosu olarak izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan ünlü sanatçı, «Sporu çok iyi bildiğim için, bu oyunda amigoluğun da hakkını verebildim» diye konuşuyor.

Kırk yıllık tiyatro sanatçısı Tevfik Gelenbe Kayserispor’a amigo oldu… Bu sezon perdelerini «Karaman’ın Koyunu» adlı oyunla açan Tevfik Gelenbe izleyicilerin karşısına Kayserispor’un amigosu olarak çıkıyor.«Aslında Fenerbahçeliyim»

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirten Tevfik Gelenbe oyunda canlandırdığı amigo tipi ile ilgili olarak şunları söylüyor: «Oyunu hazırlamaya başladığımız zaman kimin amigo rolünü üstleneceğini düşünüyorduk. Sonra arkadaşlar bana ‘Bu işi en iyi sen yaparsın. Yıllardır bütün maçları izliyorsun’ dediler. Ben de onların bu düşüncesine katıldım. Gerçekten sporu çok iyi bildiğim için amigoluğun da hakkım verebildim.»

Tevfik Gelenbe karısı Sevim Gelenbe’nin de rol aldığı oyundaki tipinden dolayı, herkesin kendisinden «Amigo Tevfik» olarak söz ettiklerini söylüyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-43-sayisi/)

19.01.2021 00:46

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar