Menü

Tony Curtis Son Kurbanı ile Ortalığa Çıktı

Her yerde eleleydiler. Lokantada, sinemada, müzede… İki toy liseli aşığı andırıyorlardı. Oysa ne yaşları böylesine engin bir romantizme dalmalarına müsaitti, ne de durumları.

Tony Curtis tam 43 yaşındaydı. Bir çokları için, yolun yarısının hayli ötesinde sayılabilecek bir çağda. Üstelik, başından tam üç evlilik geçmişti.

Genç kadın 23’üne yeni girmişti. Lesiie Allen’di adı. Kocası ile aralarında tam 20 yaş olmasına rağmen yine de çocuk değildi. Genç kızların artık on iki, on üç yaşlarında olgunlaşıp kadınlaşmaya başladıkları bir çağda, o bir bakıma ihtiyar bile sayılırdı!

Yaşları böylesine bir romantizme saplanmalarına uygun değildi de durumları neydi? Onun için de söylenecek farklı bir şey yoktu. Tony Curtis henüz Christine Kaufmann’dan ayrılmadan, bir süre, gizli gizli flört etmişler, sonra aşklarını açığa vurmuşlar ve nihayet evlenmişlerdi. Nisan ayında hayatlarını birleştirdiklerine göre nerede ise üç aylarını dolduracaklardı. Fakat işte hala birbirlerine olan hasretlerini giderememişler. Hala genç liseliler gibi sevişmekten vazgeçmemişlerdi.

Aslında Tony Curtis, büyük aşkların ve ani ayrılıkların adamıdır. İlk eşi Janet Leight ile de çılgın bir aşk neticesinde evlenmişti. Karı koca tam bir ahenk içinde yaşıyorlardı. Birbirlerini ve çocuklarını deli gibi seviyorlardı. Herkes onları örnek bir çift olarak gösteriyordu. Evliliklerin pamuk ipliğine bağlı olduğu Hollywood’da onlar yıkılmaz bir kaleydiler adeta.

Derken, «yıkılmaz kalenin» bir sırça köşkten de çürük olduğu günün birinde meydana çıktı: Tony Curtis ile Janet Leight ayrılıyorlardı. Kimse önce bu habere inanmak istemedi. Şaka yapılıyor sandı. Fakat karı kocadan her biri bir yana çekip gidince ve üstelik yeni evliliklerin hazırlıklarına girişince, gerçek anlaşıldı. Tony Curtis – Janet Leight çiftini bir yıldır devam eden bir geçimsizlik kemiriyordu. Fakat onlar dışarıya renk vermemişler ve günün birinde ani olarak birbirlerinden kopmuşlardı.

Birinci evliliğini kasıp kavuran yangının henüz dumanı tüterken Tony Curtis, ikinci evliliğini yaptı. Bu seferki eşi Christine Kaufmann isimli bir Almandı. Ama bebek yüzlü, masum yüzlü, çocuk tabiatlı bir Alman… Evlilik yine çılgınca bir aşkı takip etmişti. Yine çocukları olmuş, halkın nazarında yine örnek karı – koca vitrinine oturtulmuşlardı.

Derken, Tony Curtis beklenmedik bir zamanda tekrar bombasını patlattı. Christine Kaufmann’dan da ayrıldı. Ve şaka mı, gerçek mi diye düşünmeye meydan kalmadan sahneye üçüncü bir kadın çıktı: Lesiie Ailen. Onun da fevkalade bir güzelliği yoktu. Fakat o da diğer iki selefi gibi çocuk yüzlü, masum görünüşlüylü.

Yarın öbür gün, karısı ile öpüşüp koklaştıkları bir gecenin ertesinde ortalığa «Tony Curtis ayrılıyormuş» diye bir haber çıkarsa artık kimse inanmamazlık etmeyecek. Çünkü Tony’nin huyu şimdi herkesin malumu. Hazret «Mavi Sakal» gibi. Körpe bir kadın gördü mü dayanamıyor. Fırtınalı aşkı çocukça aşk oyunları ve onu da evlilik takip ediyor.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-29-sayisi/)

16.02.2017 11:59

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:16

  Sinem Selin

  20 yaş cok fazlaa ya
 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:17

  Kaya Sinan

  gönüller bir olunca neden olmasın sinem
 • Yayınlandı: 4 Eylül 2015 17:48

  AHMET SEZEN

  arada bir hava almaya cıkarıyomus :D:D