Menü

Tülin Elgin Yanlış Anlaşılıyormuş

Parmaklarını mütemadiyen çenesine götürüyor, sivilce kabarcıklarıyle oynuyordu. Bir süre sonra elini çenesinden çekti, aramızdaki masanın üzerine koydu. Bal renkli gözlerini gözlerime dikti:-«İnsanları ne kadar seviyor, onlara ne kadar yakın olmak istiyorum, bir bilseniz? Fakat işin tersliğine bakın ki, ben daha çok yakın olmak istedikçe, o kadar da yanlış anlaşılıyorum.» diye mırıldandı. «Oysa son derece hassas ve samimiyim. Dıştan görenler, yeteri kadar tanımadıkları için yanlış hükümlere varıyorlar.»

Burnunda sevimli çiller bulunan, sarışın genç kadının adı Tülin Elgin’di. Zikzaklı bir sinema hayatı olmuştu.

Sarışın genç yıldız meslek hayatının ilk yılında kendini sinema piyasasına kabul ettiremeyişini şöyle izah ediyordu:

-«O zamanlar mücadeleci değildim. Bir yerden sonra her şeyi kesip, atıyordum. Garip bir uyuşukluk içinde, işi oluruna bırakmıştım. Fakat zamanla bu meslekte, hiçbir harekette bulunmayıp, beklemekle hiçbir şey alamıyacağını anladım. Halit Refiğ’in aracılığıyla sinemadaki durumumu düzelttim. Bana büyük imkanlar tanıdığı için ona gerçekten çok şeyler borçluyum.»«Şehrazat» ta başarılı bir oyunla «Mazohist bir kadın» tipini canlandıran Tülin Elgin, sırasıyle «Ankara’ya Üç Bilet» ve «İstanbulun Kızları» nda oynadı. Bugünlerde ise İlhan Engin’in yönettiği «Ve Allah Gençleri Yarattı» yı bitirmeye çalışıyordu. Son günlerde şansı açılmıştı.

-«Yirmi dört yaşımdayım.» dedi. «Bu süre içinde başımdan iki aşk macerası geçti. İlk aşkımı hiçbir zaman unutamıyorum. Adeta gözümde ilahlaştı. Belki de onu bu derece sevişim, yaşımın getirdiği heyecanlardan ileri geliyordu. O zamanlar 18 yaşında bir genç kızdım. O aşktan kalan tek hatıra şimdi bir melodi… Hatırlayınca irkiliyorum.»-«Melodinin ismini söyler misiniz?…» dedim.

«Olmaz» gibilerden başını iki yana hafifçe saladı. Israr edince yüzünü tatlı bir kırmızılık kapladı.

-«Ne olur?…» dedi. «Bu soruyu bana sormamış olun.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-41-sayisi)

28.12.2020 09:58

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:12

  Belis Badem

  Tülin Elgin yabancılara taş cıkartan güzelliği vardı
  • Yayınlandı: 18 Ocak 2020 22:31

   İlker kılıç

   Zaten Türk değil Ukraynalı. Gerçek ismi Diana
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 12:59

  HALİT KUMRU

  kendini ifade etmekte sıkıntısı vardı heralde herkesın yanlış anlaması mümkün değil herlde :D