Menü

Turgut Özatay’a Vefasızlık

ŞÖHRET güzel şeydir… Ünlü bir sinema oyuncusu olmak, tanınmak, ilgi görmek, alkışlanmak çok daha güzeldir…

Yıllar önce sinemaya başrol oyuncusu olarak giren, bugüne kadar 28 yılda 700’den fazla filmde oynayan Turgut Özatay’ın 28. sanat gecesinde Yeşilçam’dan tanıdık hiçbir simayı göremeyince, ister istemez yukarıdaki başlığı aklımızdan geçirdik…

Özatay’ın 28. sanat gecesine davet edildikleri halde birçok sinema oyuncusu katılmazken, Ankara’dan ayağının tozuyla gelip geceye katılan halk müziği sanatçısı Seyhan Tütün, Tekirdağ’dan gece için gelen Arif Şentürk, yine bir başka türkücü Arif Meşhur ve yılların eskitemediği komedyen Celal Şahin, tüm gece boyunca sinemanın ünlü aktörünün yanından bir an olsun ayrılmadılar… Hem sesleriyle, hem de manevi katkılarıyla Özatay’ı yalnız bırakmadılar…Büyük bir neşe içinde geçen gecenin sonunda, tüm mütevaziliğiyle geceye katılan dostlarına tek tek teşekkür eden Turgut Özatay, sorulan bir soruya da şöyle cevap veriyordu:

«Hiç kimseye dargın ve kırgın değilim. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücümle yine film çevirmeye devam edeceğim. Ve beni bu mutlu günümde yalnız bırakmayan tüm dostlarıma tekrar tekrar teşekkür etmek istiyorum.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-7-sayisi)

27.11.2020 01:27

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar