Menü

“Turist Ömer” Anlaşmazlığının Hikayesi

ÖNCE SİZ BUYURUN ”Turist Ömer”in iki yaratıcısı ”müzakereye” başlamadan çok nazik, çok anlayışlıydılar. Oturmak bile mesele oldu onlar için, ikisi de birbirlerine, ”Önce siz buyurun,” diyorlardı.ALDI HULKİ SANER: ”Sadri’ciğim, Ömer’ciğim, kardeşim bak şimdi. Olur mu? Bugüne kadar kim 200 000 lira aldı Yeşilçam’da? Duyulmuş, işitilmiş şey mi bu? Biraz anlayış göster. Fazla değil, 100 bin liralık bir anlayış gösteren n’olur sanki!”

ALDI SADRİ ALIŞIK: ”Ya Turist Ömer Arabistanda’nın kazancı. O duyulmuş, işitilmiş şey mi? E, e, e, e, be! Masaya vurma Hulki Ağabey, masaya vurma, O masaya 5.000 lira saydık, vurma yahu!”BİRAZ DA DÜŞÜNELİM: İki taraf sırt sırta dönüp oturmuşlardır. İkisi de meseleye bir hal çaresi bulmak istiyor, ama fazla ”taviz” vermek de işlerine gelmiyor. Biraz sonra bu enteresan müzakere kesildiği yerden karşılıklı ”sulh taarruzu” ile başlıyacaktır.

DRAM: Tartışmanın en dramatik anlarından biri… Hulki Saner Sadri Alışık’a boş cebini gösteriyor, ”Benim gibi adamdan 200 bin lira birden istenir mi , gel şunda bir tenzilat yap,” diyor.KISASA KISAS: Sadri Alışık aynı taktikle cevap veriyor Saner’e ve iki cebini birden gösteriyor. Hulki Saner’se ağlamaklı. ‘Rikkat dolu gözlerle’ (!) Sadri’ye bakarken ne söyliyeceğini tasarlıyor.

”TURİST KİMİNDİR”: Hulki Saner ”Benim,” diyor; Sadri Alışık da, ”Benim,” diye tepiniyor.

DİŞİ MARKO PAŞA: Çolpan İlhan güç durumda. İki taraftan salvo ateşine tutulmuş. Ama o en iyisini yapıyor, iki taraftan gelen seslere kulak tıkayıp, ”Vallahi bu işe ben karışmam, kendi aranızda ne haliniz varsa görün,” diyor.İŞ HALA ASKIDA: Hulki Saner giderken bile tartışma devam ediyor. 7 kat merdiven boyunca da devam edecek, Hulki Saner bindiği arabanın penceresinden başını çıkarıp son sözü söyliyecek, ”100 000” diyecek, Sadri de koşup arabayı yakaladıktan sonra cevabını verecektir, ”200 000… Bir santim eksik olmaz.”

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-33-sayisi)

24.11.2020 14:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar