Menü

Türk Motifleri Büyüledi

İstanbul’da yapılan Kuzey Atlantik Asamblesi toplantısına katılan diplomat kocalarıyla birlikte ülkemize gelen hanımlar için düzenlenen özel bir defilede, milli giysilerimiz tanıtıldı.

Tanınmış modacılarımızdan Zuhal Yorgancıoğlu tarafından hazırlanan defilede 82 parça giysi tanıtıldı. Diplomat hanımları bu giysilere hayran kaldıklarını açıkladılar.İstanbul’da yapılan özel bir defilede kaftanlarımız göz kamaştırdı. Kuzey Atlantik Asamblesi toplantısı için Türkiye’de bulunan diplomatların eşleri için tanınmış modacılarımızdan Zuhal Yorgancıoğlu tarafından hazırlanan defilede 82 parça giysi tanıtüdı. Kareografisini Suat Coşar’ın hazırladığı defilede Anadolu’yu ve Türk modasını tanıtıcı slayt gösterisi ise defile arasında sunuldu.

Ünlü mankenler görev aldı

Nazlı Deniz Kuruoğlu, Merih Akalın, Bahar Noyan gibi ünlü 12 mankenin katıldığı defile, buldan bezi ve bürümcükten yapılan ve antik motiflerin aslına sadık kalarak uygulandığı kıyafetler göz kamaştırdı. Türk motifleri işlenmiş ipek ve tafta gece kıyafetlerinin de sunulduğu defileden sonra diplomat eşleri, «Hepsi de birbirinden güzeldi. Hangisine bakacağımızı şaşırdık. Göz kamaştırıyorlardı» dediler. ..«Yorgunluğa değdi»

Bu arada sabah yaptıkları alış-verişten yorgun düşüp defileyi izleyemeyen arkadaşları için de, «Böyle güzel bir defile kaçırılmazdı doğrusu. Gördüklerimizi anlatınca defileyi kaçırdıklarına çok üzülecekler. Her türlü yorgunluğa değerdi» demeyi de ihmal etmediler. Defilede bulunan çok sayıda izleyici, defilenin bitiminde beğendikleri kıyafetleri sipariş verebilmek için kuyruğa girdiler.

İpek yine gözdeydi

Eski Türk motiflerinin işlendiği kıyafetler arasında en çok ilğiyi ipekten yapılan gece kıyafatlari gördü.Kaftanlarımız çok beğenildi

Ünlü mankenlerimizin katıldığı Zuhal Yorgancıoğlu’nun defilesinde diplomat eşleri, antik motiflerle süslü kaftanlarımıza hayran kaldılar ve çok beğendiklerini söylediler.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-48-sayisi/)

14.01.2021 21:31

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar